Jak vytvořit disk pro obnovení v systému Windows 7?

Budete potřebovat buď ISO soubor pro instalační disk Windows 7
Abyste si mohli vytvořit vlastní disk, který obsahuje všechny ovladače, které pro svůj počítač potřebujete, budete potřebovat buď ISO soubor pro instalační disk Windows 7, nebo skutečný instalační disk.

Pokud jste narazili na vážné problémy s počítačem se systémem Windows 7 nebo chcete pouze nový start, budete potřebovat disk pro obnovení nebo instalaci. Instalační disk systému Windows vám umožní přeformátovat počítač a přeinstalovat novou kopii systému Windows 7. Někteří výrobci počítačů vám umožní vytvářet disky pro obnovení, které obnoví systém Windows se všemi již nainstalovanými základními ovladači. Pokud nemůžete jeden z nich vytvořit, můžete si vytvořit vlastní instalační disk, který obsahuje ovladače a programy, které potřebujete.

Metoda 1 ze 2: Vytvoření instalačního disku systému Windows 7

 1. 1
  Pochopte, co tento disk dělá. Instalační disk systému Windows 7 umožňuje nainstalovat systém Windows 7 od začátku pomocí kódu product key. Instalační disk systému Windows 7 můžete vytvořit legálně stažením potřebných souborů od společnosti Microsoft. K přeinstalování systému Windows můžete použít kód Product Key dodaný s počítačem. Instalační disk systému Windows 7 neobsahuje žádné ovladače pro váš konkrétní počítač, ale ovladače si budete moci stáhnout z webových stránek výrobce. Tento disk budete moci používat na jakémkoli počítači, pokud máte platný produktový klíč.
  • Chcete-li vytvořit disk pro obnovení, který obsahuje všechny potřebné ovladače pro váš počítač, podívejte se na další část.
 2. 2
  Najděte svůj produktový klíč. K vytvoření instalačního disku budete potřebovat produktový klíč systému Windows 7. Pokud jste si zakoupili předem sestavený počítač nebo notebook, můžete produktový klíč obvykle najít vytištěný na štítku připevněném ke spodní části notebooku nebo na zadní straně věže. Může být součástí dokumentace k počítači. Pokud jste si Windows 7 zakoupili v obchodě, bude klíč v obalu DVD nebo v potvrzovacím e-mailu.
  • Pokud nálepku nemůžete najít, stáhněte si zdarma ProduKey z NirSoft zde. Rozbalte soubor a spusťte program. Váš produktový klíč Windows se zobrazí v okně ProduKey.
 3. 3
  Navštivte web pro stahování systému Windows 7. Společnost Microsoft vám umožňuje stahovat obrazový soubor disku Windows 7 nebo „ISO“, pokud máte svůj produktový klíč. Windows 7 od společnosti Microsoft si můžete stáhnout zde.
 4. 4
  Stáhněte si soubor ISO systému Windows 7. Budete muset ověřit svůj produktový klíč a poté stáhnout správnou verzi. Stahování je velké několik gigabajtů a jeho dokončení může chvíli trvat.
  • Chcete-li zjistit, zda potřebujete 32bitovou nebo 64bitovou verzi, stiskněte Win+ Pause a zkontrolujte položku „Typ systému“.
 5. 5
  Stáhněte si a nainstalujte nástroj pro stahování Windows DVD / USB. Tento program vám umožní snadno vytvořit zaváděcí jednotku DVD nebo USB, která obsahuje soubor ISO systému Windows 7. Program si můžete zdarma stáhnout z Microsoftu zde.
  Windows vypálí soubor ISO na disk
  Windows vypálí soubor ISO na disk a vytvoří váš vlastní disk pro obnovení.
 6. 6
  Vložte prázdné DVD nebo 4 GB USB disk. Windows 7 se tradičně vkládá na prázdné DVD, ale můžete také použít USB flash disk, což je skvělé pro počítače bez diskové jednotky. Jednotka palce bude muset být alespoň 4 GB a všechna data na ní budou odstraněna.
 7. 7
  Spusťte nástroj pro stahování DVD / USB na Windows a načtěte soubor ISO. V počítači vyhledejte soubor ISO, který jste stáhli. Obvykle bude ve složce Stažené soubory.
 8. 8
  Podle pokynů vytvořte disk nebo jednotku USB. Soubor ISO bude vypálen na prázdný disk nebo zkopírován na jednotku USB. Dokončení to může chvíli trvat. Po dokončení procesu budete mít plně funkční instalační disk systému Windows 7.

Metoda 2 ze 2: Vytvoření disku pro obnovení systému Windows 7

 1. 1
  Vytvořte disk pomocí nástroje dodaného výrobcem vašeho počítače. Hlavní výrobci počítačů, jako jsou HP, Dell a Acer, zahrnují do systému Windows programy, které umožňují vytvářet disky pro obnovení. Pokud jste si vytvořili vlastní počítač nebo váš výrobce nezahrnul nástroje pro vytváření disků pro obnovení, přejděte k dalšímu kroku a vytvořte si vlastní.
  • HP / Compaq
   • Shromážděte čtyři prázdné disky DVD - / + R; nemůžete používat disky DVD-RW. Možná nebudete potřebovat všechny čtyři. Můžete také použít jednotku USB s alespoň 16 GB úložiště.
   • Klikněte na tlačítko Start a zadejte „správce obnovení“. Ze seznamu výsledků vyberte možnost „Recovery Manager“.
   • Klikněte na „Vytvoření média pro obnovení“ v pravé nabídce v okně nástroje Recovery Manager.
   • Vyberte typ média, který chcete vytvořit. Můžete vybrat jednotku DVD nebo USB. Jakmile jeden vyberete, zobrazí se, kolik DVD nebo jak velkou jednotku USB potřebujete.
   • Podle pokynů vytvořte disky. Pokud vypalujete disky pro obnovení, budete vyzváni, kdy vložit další prázdný disk. Nezapomeňte označit disky tak, jak jste je vytvořili, abyste věděli, v jakém pořadí jsou vloženy.
  • Dell
   • Spusťte „Dell DataSafe Local Backup“ ze složky „Dell Data“ v části Všechny programy v nabídce Start.
   • Klikněte na „Záloha“ a vyberte „Vytvořit médium pro obnovení“.
   • Vyberte typ média, který chcete použít. Můžete si vybrat mezi prázdnými disky DVD nebo jednotkou USB. Když jeden vyberete, budete informováni, kolik disků potřebujete nebo jak velká bude USB jednotka. Pokud používáte disky, můžete použít DVD +/- R, ale ne RW nebo DL.
   • Podle pokynů vytvořte disky nebo jednotku USB. Každý z disků označte tak, jak je vytváříte, aby se nedostaly mimo provoz.
  • Acer / brána
   • Otevřete složku „Acer“ v nabídce Start a vyberte „Acer eRecovery Management“.
   • Klikněte na možnost „Záloha“ a vyberte „Vytvořit továrně výchozí disk “.
   • Vložte své první prázdné DVD +/- R. Budete potřebovat dva prázdné disky. Nelze použít DVD +/- RW nebo DL.
   • Podle pokynů vytvořte disky pro obnovení. Označte je tak, aby se nedostaly mimo provoz.
 2. 2
  Stáhněte si ISO systému Windows 7 nebo vložte instalační disk systému Windows 7. Abyste si mohli vytvořit vlastní disk, který obsahuje všechny ovladače, které pro svůj počítač potřebujete, budete potřebovat buď ISO soubor pro instalační disk Windows 7, nebo skutečný instalační disk.
  • Zde si můžete stáhnout Windows 7 ISO od společnosti Microsoft zde. Ke stažení budete potřebovat svůj produktový klíč. Podrobnosti najdete v první části tohoto článku.
 3. 3
  Zkopírujte celý obsah instalačního DVD nebo ISO souboru do nové složky na pevném disku. Na ploše můžete vytvořit novou složku a poté na ni pouze vybrat a přetáhnout všechny soubory z disku nebo ISO. K otevření souboru ISO budete potřebovat buď 7-Zip (7-zip.org) nebo WinRAR (rarlab.com), oba jsou zdarma. Po instalaci klikněte pravým tlačítkem na soubor ISO a vyberte možnost „Extrahovat“.
 4. 4
  Stáhněte si a nainstalujte sadu pro automatickou instalaci systému Windows. Tento program je nutný k vytvoření vlastního instalačního disku systému Windows. Můžete si jej stáhnout zdarma od společnosti Microsoft zde. Soubor má přibližně 1,7 GB, takže stahování může chvíli trvat.
 5. 5
  Stáhněte a nainstalujte ntlite. Tento program byl navržen komunitou nadšenců Windows, aby bylo vytvoření instalačního disku mnohem snazší. NTLite si můžete zdarma stáhnout z nliteos.com. Všechna nastavení instalace můžete ponechat na výchozích hodnotách.
  Instalační disk systému Windows 7 můžete vytvořit legálně stažením potřebných souborů od společnosti
  Instalační disk systému Windows 7 můžete vytvořit legálně stažením potřebných souborů od společnosti Microsoft.
 6. 6
  Klikněte na tlačítko „přidat“ v ntlite a vyberte složku, do které jste zkopírovali soubory systému Windows. Verze systému Windows 7 se zobrazí v „Seznamu zdrojů“.
 7. 7
  Poklepejte na verzi systému Windows 7 v seznamu zdrojů. Pokud budete vyzváni, převeďte soubory na obrazové soubory. Bude to pravděpodobně chvíli trvat.
 8. 8
  V nabídce vyberte část „ovladače“. NTLite vám umožňuje začlenit ovladače do instalace, abyste se nemuseli starat o jejich opětovnou instalaci po obnovení. Na pravé straně okna uvidíte seznam všech ovladačů, které budou automaticky zahrnuty. Poznamenejte si řidiče, kteří říkají „Chybí“.
 9. 9
  Stáhněte si všechny „chybějící“ ovladače pro váš počítač z webu výrobce. Pokud máte verzi Premium, můžete jednoduše importovat ovladače z aktuálního počítače kliknutím na „Importovat hostitele“. U bezplatných uživatelů si budete muset stáhnout soubory ovladačů od výrobce a zahrnout je ručně.
  • Navštivte stránku podpory pro váš počítač a vyhledejte číslo modelu vašeho počítače. Pokud jste si počítač sestavili sami, budete muset navštívit stránku Podpora pro každou ze svých komponent.
  • Stáhněte si všechny „chybějící“ soubory ovladačů ze sekce Ovladače nebo soubory ke stažení. Soubory ovladačů mohou být ve formátu INF nebo EXE.
  • Umístěte všechny stažené soubory do jedné složky.
 10. 10
  Klikněte na tlačítko „přidat“ v části „ovladače“. Vyberte "Složka s více ovladači" a poté vyhledejte složku obsahující všechny soubory ovladačů, které chcete přidat do instalace. Tím se přidají všechny soubory ve formátu INF.
 11. 11
  Vyberte sekci „post-setup“ a klikněte na „add“. Přidejte všechny instalační programy ovladačů, které byly dodány ve formátu EXE. Tyto instalační programy se spustí automaticky po dokončení instalace systému Windows.
 12. 12
  Rozhodněte se, zda chcete automatizovat proces instalace (volitelně). Pokud chcete, můžete použít NTLite k automatizaci celého procesu instalace systému Windows. To vám umožní zahájit instalaci a zbytek pak udělá vaše vlastní instalace. Toto je volitelné a pokud jej nepovolíte, instalace systému Windows bude probíhat normálně.
  • Klikněte na část „Bezobslužná“ a poté vyberte „Povolit“.
  • Vyberte jednotlivé položky v seznamu a poté pomocí rozevírací nabídky vpravo vyberte požadovanou možnost.
  • Kliknutím na možnost „Přidat místní účet“ bude NTLite vytvářet účty také automaticky.
  • Pokud máte prémiovou verzi NTLite, můžete si ji také nechat nakonfigurovat automaticky na diskových oddílech.
  Můžete si vytvořit vlastní instalační disk
  Pokud nemůžete jeden z nich vytvořit, můžete si vytvořit vlastní instalační disk, který obsahuje ovladače a programy, které potřebujete.
 13. 13
  V levé nabídce klikněte na sekci „použít“. Jakmile budete se všemi svými nastaveními spokojeni, umožní vám tato část finalizovat nový obraz pro obnovení.
 14. 14
  Zaškrtněte políčko „vytvořit iso“. Budete vyzváni, abyste pojmenovali nový soubor ISO. Tím se automaticky vytvoří soubor s obrazem disku, který můžete po dokončení procesu vypálit.
 15. 15
  Klikněte na tlačítko „zpracovat“. Tím se začne vytvářet nový obrazový soubor, včetně všech ovladačů a automatizace. Bude to pravděpodobně trvat asi 20 minut.
 16. 16
  Klepněte pravým tlačítkem na dokončený soubor ISO a vyberte možnost „vypálit na disk“. Ujistěte se, že máte ve vypalovačce vloženo prázdné DVD. Windows vypálí soubor ISO na disk a vytvoří váš vlastní disk pro obnovení.

Otázky a odpovědi

 • Nemám disk s operačním systémem Windows 7, který je požadován; co mohu udělat, abych to napravil?
  Můžete si stáhnout oficiální soubor OS.iso a vypálit jej na DVD nebo vytvořit zaváděcí flash disk.

Související články
 1. Jak změnit jazyk zobrazení ve Windows 7 bez vistalizátoru?
 2. Jak opravit chybu „Nezjištěn externí pevný disk“ na PC nebo Mac?
 3. Jak zamknout počítač Mac?
 4. Jak změnit výchozí měnu na Macu?
 5. Jak se na Macu posouvat rychleji?
 6. Jak se stát administrátorem na macu?
Tento web používá cookies k analýze návštěvnosti a personalizaci reklam. Pokud stránky dál používáte, dáváte najevo, že s tím souhlasíte. Pro více informací navštivte naše Zásady ochrany osobních údajů.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail