Jak zapojit ethernetový kabel?

Ethernetový kabel
Tento úkol bude vyžadovat: ethernetový kabel, ethernetovou zásuvku a krimpovací hlavici ethernetové hlavice.

Hledáte zapojení vlastního ethernetového kabelu? Je to vlastně mnohem jednodušší, než to zní. Pokud máte kabel a nástroje, které potřebujete, bude to trvat jen několik minut.

Kroky

 1. 1
  Ujistěte se, že máte správné nástroje. Tento úkol bude vyžadovat: ethernetový kabel, ethernetovou zásuvku a krimpovací hlavici ethernetové hlavice. Než začnete stříhat a lisovat drát, ujistěte se, že má správnou délku! Nechcete úspěšně zapojit ethernetový kabel a zjistíte, že není dostatečně dlouhý na požadovaný účel! Nejlepší je ujistit se, že existuje i trochu extra délky, jen pro jistotu.
 2. 2
  Vezměte si ethernetový kabel a opatrně jej stáhněte. Ujistěte se, že nepoškodíte žádný z menších vodičů, které se v něm nacházejí, protože by to mohlo způsobit problémy, pokud jde o životnost drátu a to, zda vodič vůbec bude fungovat!
 3. 3
  Oddělte jednotlivé vodiče a narovnejte je. To vám usnadní život, když je budete muset dát do pořádku.
 4. 4
  Umístěte vodiče do správného pořadí. Tato část může být obzvláště frustrující, protože dráty mají tendenci se pohybovat z pozic, do kterých jste je vložili. Buďte trpěliví a nakonec zůstanou na místě. Když jste vodiče narovnali, vložte je v tomto pořadí:
  • Oranžová / bílá
  • oranžový
  • Zelená / bílá
  • Modrý
  • Modrá bílá
  • Zelená
  • Hnědá / bílá
  • Hnědý
  Hledáte zapojení vlastního ethernetového kabelu
  Hledáte zapojení vlastního ethernetového kabelu?
 5. 5
  Ujistěte se, že délka vodičů není příliš dlouhá. Když vložíte dráty do hlavice ethernetové zásuvky, chcete se ujistit, že dráty nejsou rozdrceny plastovou sponou. Ujistěte se, že dráty mají délku zhruba půl palce a pomalu je zatlačte do hlavice zásuvky. Ujistěte se, že když to uděláte, bude „klip“ směřovat od vás. Pokud to uděláte opačně, budou dráty pozpátku!
 6. 6
  Lisujte vodiče. Pokud jste ještě nezkontrolovali pořadí vodičů, zkontrolujte to nyní a pokud jste zkontrolovali, zkontrolujte znovu! Neexistuje způsob, jak se vrátit, jakmile je zalisovaný, než to odříznout a začít znovu. Pokud jste spokojeni, že jsou dráty ve správném pořadí, ujistěte se, že jsou zatlačeny co nejdále a že jsou pěkně usazeny vedle zlatých kolíků na konci. Také, aby se, zda existuje spousta trubiček, aby se ujistil nemáte nakrájíme na drátech při lisování.
 7. 7
  Zasuňte nástrčnou hlavu do lisovacího zařízení. Zatlačte extrémně silně a kabel bude správně zvlněný (Všimněte si, že necítíte ani neslyšíte žádné „cvaknutí“ nebo „pop“, které vás upozorní, když bylo správně zalisováno).
 8. 8
  Připojte svůj kabel, kam potřebujete! Pokud jste postupovali správně, měli byste mít perfektně fungující ethernetový kabel.

Věci, které budete potřebovat

 • ethernetový kabel
 • Ethernetová hlavice
 • Lisovací hlava Ethernet
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail