Jak porovnat automatické palivo ULSD a LSD?

Při plnění motorové nafty s nízkým obsahem síry do vozidla namísto paliva LSD byste však neměli vidět žádný
Při plnění motorové nafty s nízkým obsahem síry do vozidla namísto paliva LSD byste však neměli vidět žádný dopad na váš celkový výkon.

Americké ministerstvo energetiky nám říká, že dieselová vozidla od roku 2007 nebo starší by měla používat pouze naftu s velmi nízkým obsahem síry, na rozdíl od nafty s nízkým obsahem síry (LSD). Ale v prosinci 2010 by měla být nafta s velmi nízkým obsahem síry jediným typem nafty, který byste měli mít možnost koupit pro vozidla v Evropě. To vás může nechat zajímat, abyste věděli, jak srovnávat naftu s nízkým obsahem síry a paliva LSD pro automobily, abyste mohli učinit informované nákupní rozhodnutí pro vás a vaše vozidlo.

Kroky

 1. 1
  Podívejte se na rozdíl v síře mezi těmito dvěma typy paliv. nafta s velmi nízkým obsahem síry je považována za čistší typ nafty, protože má o 97 procent méně síry, což umožňuje účinnější využití zařízení k regulaci znečištění, která byla dříve poškozena sírou, ke snížení emisí z vozidla.
 2. 2
  Mějte na paměti, že naftu s ultra nízkým obsahem síry nyní najdete na většině čerpacích stanic dálniční nafty. Rok 2010 byl rokem, kdy maloobchodníci prodávali LSD, a proto by měla být plně provedena konverze na přísný prodej nafty s nízkým obsahem síry.
 3. 3
  Rozpoznejte rozdíl ve vzhledu u nafty s nízkým obsahem síry a LSD. nafta s velmi nízkým obsahem síry má obvykle světlejší vzhled kvůli procesu rafinace, který byl použit k odebrání síry. Kvůli snížení obsahu síry má také tendenci mít menší zápach ve srovnání s LSD.
 4. 4
  Uvědomte si, že existuje rozdíl v nákladech mezi naftou s velmi nízkým obsahem síry a dostupností LSD. Náklady na zdokonalení a distribuci jsou u nafty s velmi nízkým obsahem síry vyšší než u LSD, takže byste měli očekávat, že na čerpadle zaplatíte více. Faktory tohoto zvýšení cen zahrnují náklady na dopravu, ceny ropy, faktory počasí a ekonomické faktory.
  Na rozdíl od nafty s nízkým obsahem síry (LSD)
  Americké ministerstvo energetiky nám říká, že dieselová vozidla od roku 2007 nebo starší by měla používat pouze naftu s velmi nízkým obsahem síry, na rozdíl od nafty s nízkým obsahem síry (LSD).
 5. 5
  Mějte na paměti, že můžete zaznamenat mírné snížení spotřeby paliva, protože stejný proces, při kterém se odebírá síra, také snižuje energetický obsah vašeho paliva. Při plnění motorové nafty s nízkým obsahem síry do vozidla namísto paliva LSD byste však neměli vidět žádný dopad na váš celkový výkon.
 6. 6
  Sledujte během přechodu problémy s výkonem. Při prvním zavedení nafty s nízkým obsahem síry do vašeho vozidla můžete uvolnit usazeniny v palivové nádrži, proto při přechodu z LSD pečlivě sledujte ucpané filtry.
 7. 7
  Podívejte se na mazivost. Přestože vyšší obsah síry mohl vašemu vozidlu zajistit dobrou mazivost, neměli byste vidět žádný rozdíl mezi naftou s ultra nízkým obsahem síry a LSD, protože obvykle se přísady, které potlačují korozi a zvyšují mazivost, přidávají před prodejem paliva na maloobchodní úrovni. Přídatné látky, jako jsou tyto, by vám měly poskytnout stejně dobrý výkon jako palivo LSD.

Tipy

 • Mějte na paměti, že u některých vozidel nebo provozních nástrojů budete možná muset své hromadné tanky přestavět.

Otázky a odpovědi

 • Moje Toyota nemá naftu. Proč v mém RAV4 svítí automatické světlo LSD?
  Automatický diferenciál s omezeným prokluzem (LSD). Měli byste mít tlačítko, které tuto funkci zapne nebo vypne. Pokud se nevypne, došlo k problému s tímto systémem a ECM by měl mít uložen chybový kód, který pomůže při diagnostice problému. Doporučuji jej odvézt kvalifikovanému mechanikovi.

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail