Jak udělat různé copánky?

V ideálním případě byste měli pokračovat v pletení
V ideálním případě byste měli pokračovat v pletení, dokud nebude obtížné překročit levou a pravou část přes střední.

Pletení vlasů je stylový způsob, jak zabránit vypadávání vlasů a zároveň vypadat hezky. Nejdůležitějším copem, který se musíte naučit, je základní cop, který je základem mnoha dalších copánků. Jakmile se dostanete na kloub, možnosti jsou nekonečné!

Metoda 1 ze 4: provedení základního copu

 1. 1
  Začněte kartáčovanými vlasy, které nebyly umyty 1 až 2 dny. Neumyté vlasy mají větší přilnavost než čerstvě umyté vlasy, takže bude snazší je splétat. Pokud jste si právě umyli vlasy, nejprve je osušte a poté naneste nějaký suchý šampon, který jim dodá texturu.
  • Tato metoda bude fungovat téměř na jakoukoli strukturu a délku vlasů, ale bude lépe fungovat na vlasy, které vám spadnou za ramena.
  • Pokud máte kudrnaté nebo kudrnaté vlasy, zvažte jejich zamlžení vodou. To pomůže pramenům ležet hladší a usnadní se jim s nimi pracovat.
 2. 2
  Rozdělte si vlasy na 3 stejně velké úseky. Začněte rozdělením vlasů podle potřeby: na střed nebo do strany. Poté si sbírejte vlasy a přitahujte je směrem k zadní části hlavy, jako byste začali s nízkým ohonem. Rozdělte si vlasy na 3 stejně velké úseky.
  • Někteří lidé považují za snazší stáhnout si vlasy zpět do skutečného nízkého ohonu. Pamatujte, že pokud to uděláte, budete muset vlasovou kravatu později odstranit.
 3. 3
  Přejděte levou a pravou částí přes střední část. Vezměte levou část a překřížte ji přes střední část. Dále vezměte pravou část a překročte ji přes novou střední část.
  • Pokud máte kudrnaté vlasy, vyhlaďte je před a po každém křížení. To vám pomůže získat hezčí cop.
 4. 4
  Opakujte postup, dokud nedosáhnete konce vlasů. V ideálním případě byste měli pokračovat v pletení, dokud nebude obtížné překročit levou a pravou část přes střední. To je ale opravdu na vás.
  • Pokud máte kudrnaté vlasy, zvažte splétání pouze do třetiny nebo do poloviny a zbytek vlasů nechejte volné. Tím předvedete své krásné kadeře.
 5. 5
  Konec copu zajistěte sponkou do vlasů. Většina lidí ráda spojuje vlasovou kravatu s jejich barvou vlasů, ale ostatní lidé rádi používají jasnou a zářivou barvu. Jakmile máte svázaný cop, máte hotovo!
  • Kolikrát si vlasovou kravatu ovinete kolem copu, záleží na tom, jak je silná. Očekávejte, že to zabalíte alespoň 3krát.
Vytvořte copánky na přírodních vlasech provedením několika mini copánků
Vytvořte copánky na přírodních vlasech provedením několika mini copánků.

Metoda 2 ze 4: Vyzkoušejte francouzské nebo holandské copánky

 1. 1
  Kartáčujte si vlasy dozadu a poté je stáhněte do polovičního ohonu. Kartáčem nebo hřebenem uhlaďte vlasy dozadu, aby vaše střední část zmizela. Shromážděte vlasy do polovičního culíku na úrovni obočí nebo spánků.
  • Zvažte zamlžení vlasů vodou z rozprašovače. Díky tomu bude snazší pracovat.
  • Pokud jsou vaše vlasy hladké a kluzké, zvažte použití suchého šamponu, který jim dodá určitou strukturu.
 2. 2
  Začněte základní cop. Rozdělte svůj poloviční ohon na 3 stejně velké úseky. Vezměte levou část a překřížte ji přes střední. Dále vezměte pravou část a překročte ji přes novou střední část.
  • U nizozemského nebo reverzního francouzského copu protáhněte sekce pod prostředním.
 3. 3
  Přidejte vlasy do levé části a zkřížte je přes střední. Shromážděte tenký pramen vlasů z levé strany linie vlasů a přidejte jej do levé části. Vezměte nyní tlustší levou část a protáhněte ji přes střední.
  • Někteří lidé považují za jednodušší přejet nejprve levou část a poté přidat další vlákno.
  • U nizozemského copu namísto konce proveďte průřez pod prostředním.
 4. 4
  Přidejte vlasy do pravé části a poté je zkřížte přes střední. Použijte stejný postup jako pro levou stranu, ale obráceně. Shromážděte malý pramen vlasů z pravé strany linie vlasů a přidejte jej do pravé části. Překročte ji přes novou střední část.
  • Nezapomeňte přejít část pod pro holandský cop.
 5. 5
  Opakujte postup, dokud nedosáhnete zátylku. Stále shromažďujte tenké prameny vlasů z levé a pravé strany linie vlasů a přidávejte je do levé a pravé části. Překřížte sekce přes prostřední pro francouzské copánky a pod pro cornrows.
 6. 6
  Dokončete běžným copem a poté jej zajistěte sponou do vlasů. Jak hluboko do copu je na vás. Můžete splétat úplně dolů nebo jen částečně. Jen si pamatujte: přejít přes pro francouzské copánky, a pod pro holandské copánky.
  • Přizpůsobte vlasovou kravatu barvě vašich vlasů nebo použijte zářivou barvu pro stylový vzhled.
  • Přidejte na konec copu efektní sponku do vlasů nebo květinu pro roztomilý dotek.
Křížení pro francouzské copánky
Pamatujte: křížení pro francouzské copánky a spodní pro holandské copánky.

Metoda 3 ze 4: vytvoření rybího copu

 1. 1
  Začněte s úhledně vyčesanými vlasy. Tato metoda vytváří složitě vypadající cop, takže bude fungovat nejlépe na narovnané vlasy. Stále to můžete udělat s kudrnatými nebo vlnitými vlasy, ale budete si je muset často uhlazovat.
  • Zvažte nejprve navlhčení vlasů trochou vody. Díky tomu bude pletení snazší.
 2. 2
  Vytáhněte vlasy zpět do nízkého ohonu a poté je rozdělte na 2 části. Nemusíte si svázat cop s vlasovou kravatou, i když to všechno usnadní. Pamatujte, že si budete muset vlasy po ukončení copu později odstřihnout.
  • Na rozdíl od jiných copánků vyžadují copánky s rybími ocasy pouze 2 sekce.
  • Můžete si dát vlasy stáhnout dozadu, aby tam žádná část nebyla, nebo můžete část nechat.
  • Boční část by s tímto stylem vypadala obzvláště roztomilá, ale můžete udělat i střední část. K vytvoření dílu použijte hřeben na krysí ocas.
 3. 3
  Vezměte pramen zpod levé části a přidejte jej doprava. Vytáhněte tenký pramen vlasů zpod levé části. Přeneste ji přes levou část a přidejte ji doprava. Nyní je součástí pravé části.
 4. 4
  Vezměte pramen zpod pravé části a přidejte jej vlevo. Je to jako s levou stranou. Vezměte tenký kousek vlasů zpod pravé části, zkřížte jej přes pravou část a přidejte ji vlevo.
 5. 5
  Opakujte postup, dokud nedosáhnete konce vlasů. Jakmile se vám to podaří, je cop rybího ocasu velmi jednoduchý. Pokračujte v tahání pramenů vlasů zpod levé a pravé části a překračujte je do opačné části.
  • Jak hluboko do copu je na vás. V určitém okamžiku bude obtížné překročit tyto prameny; to je dobrý bod zastavení.
 6. 6
  Zajistěte si cop pomocí sponky do vlasů. Pokud jste si na začátku natáhli cop do copu, po zajištění copu odstraňte vlasovou kravatu. Možná budete muset vlasy copu zastřihnout nůžkami.
 7. 7
  Pokud je to žádoucí, opláchněte cop pro plnější efekt. Počínaje zdola jemně zatáhněte za vnější smyčky copu, aby vypadal plnější. Postupujte směrem k horní části copu a nenechte se příliš unést. Pamatujte, že váš cop se po celý den uvolní.
  • Můžete to udělat na jiných typech copánků, ale je to nejoblíbenější pro copánky s rybími ocasy.

Metoda 4 ze 4: vyzkoušení alternativních stylů

 1. 1
  Omotejte kolem hlavy 2 běžné copánky, abyste získali copánky pro dojičky. Nejprve si vlasy rozdělte do poloviny. Zapletejte každou stranu vlasů, abyste získali 2 copánky. Omotejte copánky kolem hlavy jako čelenku a poté je zajistěte pomocí sponek.
  • Pokud vaše copánky nemohou procházet kolem sebe v horní části hlavy, vaše vlasy jsou příliš krátké. Zkuste pro podobný efekt udělat pletenou halo s holandskými copánky.
 2. 2
  Vytvořte copánky na přírodních vlasech provedením několika mini copánků. Umyjte si vlasy, upravte je a osušte, poté je rozdělte na 8 menších částí a stočte je do drdolu. Postupně pracujte po 1 řezu, rozdělte jej na čtverce o průměru 2,5 cm a každý čtverec oplette. Konce každého copu zajistěte černou nebo čirou mini gumičkou.
  • Použijte rukojeť hřebenu krysího ocasu, aby byly vaše části hezké a upravené.
  • Složte konce copánků dolů a pak je ještě jednou oviňte kolem gumičky, abyste dosáhli hladšího dokončení.
  • Vytvořte delší copánky přidáním pramenů opletení k základně každého copu.
  • Při splétání naneste na vlasy zvlhčovací krém. Dokončete svou vlasovou linii krémem na ovládání hran.
 3. 3
  Rozdělte si vlasy na několik mini nizozemských copánků, abyste mohli dělat cornrows. Umyjte si vlasy šamponem a kondicionérem a nechte je zaschnout. Rozdělte si vlasy na nejméně 3 části, počínaje vlasovou linkou a konče šípem. Každou část oplette pomocí holandské techniky opletení a poté dokončete normální copánky.
  • Konce copánků sklopte a potom kolem nich ještě jednou obtočte gumičku.
  • Prodlužte si copánky přidáním prodloužení opletení do horní části, když začnete cop.
  • Nezapomeňte na vlasy aplikovat zvlhčovací krém a na okraje vlasové linie.
 4. 4
  Omotejte si kolem hlavy pár holandských copánků, abyste získali pletenou korunu. Nejprve si vlasy rozdělte do poloviny. Holandský oplet z každé strany a poté zakončete běžnými copánky. Překřižte copánky proti šíji. Připněte levý cop k pravému holandskému copu a pravý cop k levému holandskému copu.
 5. 5
  Vyzkoušejte twist vzhůru nohama. Nakloňte se dopředu a začněte francouzským pletením ze šíje. Když dosáhnete na zadní část své koruny, vytáhněte vše do ohonu a narovnejte se. Zajistěte ohonu vlasovou kravatou a poté jej stočte do drdolu. Zajistěte ji další kravatou do vlasů.
  • Použijte bobby špendlíky, které vám pomohou připevnit zbloudilé vlasy.
Můžete to udělat na jiných typech copánků
Můžete to udělat na jiných typech copánků, ale je to nejoblíbenější pro copánky s rybími ocasy.

Tipy

 • Vytvořte Messier vzhled jemným rozmáčknutím copu prsty. Pamatujte, že se váš cop může přirozeně uvolňovat, jak den pokračuje.
 • Tyto metody můžete použít místo toho k vytvoření sady copánků. Rozdělte si vlasy do středu hřebenem na krysí ocas a poté splétejte jako obvykle.
 • Až budete hotovi, zamlžte si vlasy lakem, aby váš styl vydržel déle.
 • Pokud si zapletete vlasy, když jsou vlhké, budou kudrnaté, jakmile je necháte uschnout a copánky vytáhnete!
 • Začněte s menšími kousky a propracujte se k větším kouskům, zatímco budete mít francouzské a holandské pletení.

Věci, které budete potřebovat

 • Štětec
 • Vlasové vazby
 • Stříkací láhev s vodou (volitelně)

Otázky a odpovědi

 • Mám francouzské copánky na pravé straně vlasů nebo je rozdělím na polovinu, jako je levá strana?
  Pokud si vlasy rozdělíte napravo, začněte je splétat zleva. Pokud si vlasy rozdělíte nalevo, začněte je splétat zprava.
 • Jak si zapletete vlasy?
  Viz Jak zaplétat vlasy.
 • Jak se zaplétáte pod vlasy po ramena a otravné dětské chloupky?
  Můžete začít s běžným copem, s dětskými vlásky, připnout je sponou do vlasů nebo zvlhčit.
 • Byl by spirálový cop vhodný na svatbu?
  Ano. Pokud je spirálový cop těsný, bylo by to skvělé pro svatbu.
 • Jak se vám dělá cop s rybími ocasy, ale jako francouzská verze copu?
  Vezměte třetinu vlasů na temeno hlavy a rozdělte je na dvě části. Začněte normální cop s rybími ocasy, ale do částí, které přejdete, přidejte kousky vlasů. Když vám dojde, prostě se pletete jako obvykle.
Nezodpovězené otázky
 • Jak se mám vypořádat s kravskými klikami, které způsobují „boule“ na hlavě?

Související články
 1. Jak si vytrhnout obočí pomocí bílé oční linky jako vodítka?
 2. Jak zesvětlit barvivo na vlasy vitamínem C?
 3. Jak zesvětlit vlasy doma?
 4. Jak skrýt špatné rány nebo třásně?
 5. Jak se vypořádat se suchými vlasy?
 6. Jak najít ten správný hřeben pro vaše vlasy?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail