Jak důvěřovat svému manželovi?

Může být obtížné, když váš manžel zradí vaši důvěru, ale pokud sdělíte své potřeby, bude snazší naučit se mu znovu důvěřovat. Když máte oba volný čas, posaďte se ke svému manželovi a vysvětlete, jak vám ublížil a poškodil vaši důvěru v něj. Je důležité být k sobě naprosto upřímní, co cítíte, protože to v budoucnu vytvoří precedens pro poctivost. Poté, co jste hovořili o svých pocitech, diskutujte o tom, co od sebe ve vztahu očekáváte. Můžete například souhlasit, že zavoláte předem, pokud přijdete domů pozdě nebo nebudete sdílet určité části svého vztahu s přáteli. Pamatujte, že stále musíte navzájem respektovat soukromí a neměli byste si navzájem prohlížet telefon, e-mail nebo sociální média.Tyto druhy akcí mají tendenci krmit nejistoty a nejsou tou nejlepší volbou pro obnovení důvěry. Chcete-li se dozvědět, jak vyhledat vztahové poradenství, přečtěte si více od našeho spoluautora Wellness.

Bude snazší naučit se mu znovu důvěřovat
Může být obtížné, když váš manžel zradí vaši důvěru, ale pokud sdělíte své potřeby, bude snazší naučit se mu znovu důvěřovat.

Důvěra je základem každého dobrého vztahu, ale je obzvláště důležitá v manželství, které je (v ideálním případě) celoživotním závazkem. Ať už jste novomanželé, kteří doufají, že se vám podaří začít dobře, nebo se vaše manželství nedávno stalo obtížným, můžete udělat něco pro to, aby váš vztah byl na správné cestě. S respektem, tvrdou prací a trpělivým přístupem můžete ve své manželství získat důvěru na další roky.

Část 1 ze 2: základy důvěry

 1. 1
  Pochopte důležitost důvěry. Důvěra je pro šťastné vztahy tak důležitá, protože je v zásadě nemožné být skutečně šťastná se svým partnerem, pokud ji nemáte. Zvažte následující:
  • Bez důvěry budete mít důvod k obavám, kdykoli váš manžel není poblíž. Dělá to, o čem říká, nebo vám lhal?
  • Bez důvěry si nemůžete být 100% jisti, že váš manžel je pro vás oddaný. Je v tomto vztahu na dlouhou trať nebo jen čeká, až přijde něco lepšího?
  • Bez důvěry nemůžete být pozitivní, že se váš manžel bude snažit, aby vás respektoval a staral se o vás. Ztratí nebo poníží vás před ostatními lidmi?
 2. 2
  Promluvte si s ním o svých obavách. Komunikace je klíčem k rozvoji důvěry ve vztahu. Musíte být otevření ohledně svých pocitů. Pokud váš manžel dělá něco, aby otřáslo vaší důvěrou, řekněte mu to! Nemůže číst vaše myšlenky, takže pokud chcete, aby provedl změny, budete s ním muset mluvit.
  • Pokuste se vyjádřit své obavy neobviňovacím způsobem. Pokud nechcete, aby se váš manžel dostal do defenzívy. Zkuste zaujmout otevřený a přátelský tón. Můžete například otevřít slovy: „Hej, přemýšlel jsem, jestli bychom o nás mohli mluvit pár minut.“ Při vyjadřování spíše než osobně ho kritizujte, řekněte, jak se díky jeho činům cítíte.
  • Nemusíte s ním komunikovat jen negativní věci - neváhejte se otevřít o tom, jak skvěle se cítíte.
  Aby otřáslo vaší důvěrou
  Pokud váš manžel dělá něco, aby otřáslo vaší důvěrou, řekněte mu to!
 3. 3
  Poslouchej ho. Dobrá komunikace je obousměrná. Poslouchejte, co váš manžel říká, a snažte se mu porozumět. Nemusíte s ním vždy souhlasit, ale zaslouží si vaši pozornost a respekt, zvláště když diskutujete o obtížných tématech.
  • Je také důležité ukázat svému manželovi, že posloucháte. Udržujte dobrý oční kontakt a každou chvíli kývněte hlavou. Občas zopakujte bod, který právě uvedl.
 4. 4
  Respektujte jeho soukromí. Nechte novou důvěru ve váš vztah začít s vámi. Základní způsob, jak vybudovat důvěru, je poskytnout mu dostatek osobního soukromí (a očekávat, že vám dá stejné). To znamená nedívat se na jeho telefon, poštu, e-mail nebo účty sociálních médií. Znamená to také, že mu neustále nevolat, když je venku, aby viděl, co dělá, nebo požadovat vysvětlení toho, co udělal. Tyto druhy akcí živí vaši vlastní nejistotu a nebudou dělat nic pro to, aby změnily to, co dělá.
  • To však neznamená, že byste měli zavírat oči před důkazy o špatném chování. Zřejmé varovné signály - záhadné texty, které způsobují, že zruší vaše plány na večeři, například bez vysvětlení - vyžadují vyšetřování.
 5. 5
  Buďte otevření svým očekáváním. Je důležité stanovit rozumná očekávání pro každého z manželů co nejdříve ve vztahu. Tímto způsobem, pokud se někdo chová špatně, můžete jasně ukázat, jak přesně byla vaše důvěra zrazena. To je obzvláště důležité, pokud se vaše očekávání od partnera výrazně liší od „normy“ (tj. Neměl by vás podvádět, flirtovat s jinými lidmi atd.). Je zásadní, pokud máte sdílené odpovědnosti (například péči o děti).
  • Pokud jste to ještě neudělali, proveďte poctivou diskusi se svým partnerem, která nastiňuje vaše vzájemná očekávání. Buďte připraveni hovořit o věcech ve vašem vztahu, které nefungují, ale konverzujte spíše o tom, co cítíte, než o tom, o čem se domníváte, že to dělá. Můžete například říci: „Když jsi vždy pozdě doma, mám pocit, jako bych pro tebe nebyl důležitý.“ Přiblížit se mu tímto způsobem mu dává příležitost vidět, jak na vás působí, aniž byste byli obviňováni, což může vést ke konfrontaci.
  ODBORNÝ TIP

  Podnikněte kroky k uzdravení z traumatu z minulosti, pokud ovlivňuje vaše manželství. Uvažujte o tom, zda jsou ve vaší minulosti věci, které vám ztěžují důvěru v lidi, jako je například podvádění minulého partnera nebo podvádění vašich rodičů navzájem. Pokud ano, musíte dělat svou vlastní vnitřní práci, jako je meditace, jóga nebo terapie, abyste nebyli posedlí, fantazírovali nebo nevytvářeli iluze o chování svého partnera.

Bez důvěry nemůžete být pozitivní
Bez důvěry nemůžete být pozitivní, že se váš manžel bude snažit, aby vás respektoval a staral se o vás.

Část 2 ze 2: Důvěra poté, co jste byli zrazeni

 1. 1
  Jasně mu vysvětlete, jak zradil vaši důvěru. Vaším prvním cílem po zradě je přemýšlet o tom, jak sdělíte svému manželovi, že otřásl vaší důvěrou. Tady, jak je uvedeno výše, se budete chtít soustředit na to, jak se díky jeho činům cítíte, spíše než k osobním útokům. Jelikož však v tomto případě úmyslně udělal něco, čím by vám ublížil, nemusíte zůstat naprosto klidní. Je jen rozumné být emotivní - zvláště pokud udělal něco opravdu neuctivého.
  • Můžete například zahájit konverzaci takovým slovem: „Musíme si promluvit. Nelíbí se mi, že jste lhali o tom, kde jste byli. Pokud vám nemohu věřit, budeme mít problémy.“ Dáváte jasně najevo, že jste naštvaní, ale nedovolíte, aby vaše emoce běhaly divoce.
 2. 2
  Dejte mu příležitost znovu získat důvěru poté, co ji ztratíte. Zrady důvěry se mohou pohybovat od relativně malých (lhaní, aby se mohl potloukat s přáteli, zapomínání na romantické závazky atd.) Až po velké (nevěra, ponižování před ostatními atd.) Je jen na vás, abyste posoudili, jak špatně váš manžel chování ničící důvěru poškodilo váš vztah. Pokud však po problémovém chování zůstanete spolu, měli byste svému manželovi dát přiměřenou šanci znovu si získat vaši důvěru.
  • Pokuste se, aby trest odpovídal trestnému činu. Pokud například přistihnete svého manžela, jak posílá koketní texty spolupracovníkovi, ale přísahá, že nic jiného neudělal (a vy mu věříte), je rozumné vyhnout se intimitě (sex, mazlení, náklonnost atd.), Dokud jsou si jisti, že se o nikoho jiného nezajímá.
 3. 3
  Vyhledejte poradenství. Pokud nemůžete přijít na to sami, ale zachování manželství je pro vás důležité, nebojte se vyhledat pomoc odborníka. Poradce nebo párový terapeut vám může pomoci napravit kořenové problémy, které ovlivňují vaši schopnost důvěřovat si jako manželé.
  • Vidět tyto druhy profesionálů není nic, za co by se měli stydět. Mnoho párů dostane profesionální pomoc při řešení nejrůznějších manželských záležitostí. Skutečnost, že jste ochotni získat pomoc, když je to potřeba, je něco, na co byste měli být hrdí, i když to není ten druh věcí, které byste dobrovolně nabídli jako příležitostnou konverzaci na večeři.
  Takže kdykoli mluví se ženou
  Můj manžel je přátelský člověk, ale někdy se zdá, že flirtuje, takže kdykoli mluví se ženou, zlobím se a vůbec mu nevěřím.
 4. 4
  Pokud mu nemůžete věřit, zvažte ukončení vztahu. Jak bylo zmíněno na začátku tohoto článku, mít šťastný vztah je víceméně nemožné bez důvěry. Pokud váš manžel udělal něco, aby vám zabránil, abyste mu už někdy věřili, nebo pokud se po opakovaných zradách odmítl změnit, může být na čase váš vztah přehodnotit. Je těžké se rozejít - zvláště když jste ženatý / vdaná - ale alternativa života s manželem, kterému nedůvěřujete, nikdy není dobrý nápad

Tipy

 • Oba jste stále samostatní jednotlivci, kteří si zaslouží a vyžadují osobní prostor a soukromí. Pokud mu dáte tento prostor, sníží se vaše úzkost z jeho jednání, protože bude ochotnější odpovědět na jakékoli otázky nebo prozradit informace, aniž by byl dotázán. Jeho úzkost se sníží a stejně tak i vaše.
 • Poslech a potvrzení pocitů a perspektiv vašich manželů mu pomůže získat důvěru ve vás. Pravděpodobněji bude poslouchat a rozumět vašim pocitům a bude ochoten je častěji vyjadřovat.

Otázky a odpovědi

 • Miluji svého manžela, je tak laskavý a přátelský; nicméně jsem ho zastihl na Facebooku, jak posílá svůj obrázek jiným dívkám. Teď mu už nevěřím, co mám dělat?
  Důvěra roste věkem, přesto je v okamžiku zničena. Ale než k tomu dojde, musíte se ujistit, že jste si jisti, co se děje. Pokud řekne, že je mu to líto, a pokud přestane podvádět, bude to ještě trvat, co, tři roky, kdy nepodváděl, než uvidíte důkaz, že vaše důvěra stála za to? Pokud řekne: „Už nebudu podvádět“ a zítra řekne: „Podívej, nepodváděl jsem“, to ještě moc neznamená. Chcete strávit tři roky jen proto, abyste zjistili, zda mu můžete věřit?
 • Mám problémy s důvěrou se svým přítelem. Mluví se spoustou dívek na WhatsApp a vypadá to, že se navzájem zamilovali. Nelíbí se mi to, a když jsem na návštěvě, soustředí se na sociální média. Co můžu dělat?
  Nemůžete mu zakázat mluvit s jinými lidmi; je to prostě nemožné a ne moc hezké. Také mu nemůžete dovolit mluvit jen s muži. Nikdo nemá právo ani moc říkat komukoli jinému, s kým může a nemůže mluvit. Rychle by pro vás byl velmi nudný, kdyby nikdy s nikým jiným nekomunikoval: musel by vyprávět nulové příběhy. Je to však jen mluvení. Mluví s nimi, ale je do vás zamilovaný. Nakonec si tě vybral za svou přítelkyni. Zeptejte se, o čem mluví, dejte mu vědět, že se cítíte nejistě a potřebujete jistotu. Ale nemůžete očekávat, že přestane, pokud je to jen přátelský rozhovor.
 • Byl jsem ve vztazích, kde ten muž podváděl. Nyní jsem ženatý s úžasným mužem. Ale těžko mu věřím. Nikdy jsem na něm nic nenašel. Co mám dělat?
  Mluv s ním. Pokud budete mít věci mezi sebou otevřené, oběma se budete cítit pohodlně. Vysvětlete mu, proč se můžete cítit nesvůj, a společně se můžete vypořádat s problémy, které se mohou objevit. Zkuste si mezi sebou vybudovat větší důvěru, abyste se cítili uvolněně. Například udržujte otevřenou komunikační linku, chodte na rande, mluvte o svém společenském životě a navzájem se informujte. To pomůže vytvořit zdravé pouto.
 • Jsem velmi úzkostlivá, zvláště pokud jde o mého manžela. Cítím se s ním tak zranitelný a je to děsivé. Nevím, co mám dělat.
  Měli byste být schopni být zranitelní se svým manželem; on je tvůj partner. Vypadá to, že jste možná zažili nějaké skutečné trauma a může vám prospět terapie.
 • Přistihla jsem svého manžela, jak sleduje příliš mnoho porna, a chci se stáhnout, protože se obávám, že mě porovnává s dívkami v těchto filmech. Měl bych být ochoten místo toho mít více intimity?
  Promluvte si se svým manželem. V tomto článku najdete několik užitečných návrhů, jak přimět vašeho manžela, aby přestal sledovat porno na příručce.
 • Můj bývalý mě opravdu velmi zranil a teď jsem vzal tyto problémy s důvěrou do svého manželství. Je to už 5 let a stále se snažím tento problém vyřešit. Můj manžel ani neudělal nic špatného. Co mám dělat?
  Jděte na terapii. To, že vás někdo vážně zranil, je trauma a musíte si s někým promluvit, abyste problémy vyřešili a naučili se nové, efektivnější způsoby, jak zacházet se svými pocity a komunikovat se svým manželem. Také se ujistěte, že váš manžel ví o vaší minulosti, takže není ve tmě o tom, co se s vámi děje.
 • Můj manžel je přátelský člověk, ale někdy se zdá, že flirtuje, takže kdykoli mluví se ženou, zlobím se a vůbec mu nevěřím. Co bych měl dělat?
  Nemůžete ho zavřít, ani ho sledovat 20,57. Existují pouze dvě možnosti: 1) důvěřujte mu 2) žijte jeden život. Musíte mu věřit. Věřte si, že nevěru nepřijmete, a jakmile budete mít někdy pozitivní důkaz o jeho nevěře, nebudete nečinně sedět, ale budete jednat, abyste se uspokojili. Tou akcí může být rozvod nebo řešení konfliktu. Do té doby nemůžete utrácet energii starostí, protože to bude pociťováno ve vztahu, který se bude zhoršovat. Pokud nemůžete opustit své pochybnosti, nechte toho a všech ostatních mužů a zůstaňte navždy svobodní.
 • Miluji svého manžela, ale jsem z něj příliš paranoidní. Nevím, jak se držet, a nemohu ho sledovat, kamkoli jde. Je to skvělý chlap, ale protože mě jednou podváděl, vždy si myslím, že podvádí znovu. Jak to mohu vyřešit?
  Vyhledejte radu pro vás oba, můžete být paranoidní.

Komentáře (3)

 • murazikchristop
  Je to pro mě povzbudivé a uklidňující.
 • hdonnelly
  S manželem mám problémy s důvěrou, protože se choval přátelsky s jinými lidmi, zejména s jinými ženami.
 • audreyrath
  Je to užitečné, protože je to povzbudivější a také uklidňující.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail