Jak ukončit vztah?

Chcete-li ukončit vztah, začněte výběrem času a místa, kde se můžete soukromě setkat, abyste jim sdělili novinky. Když zahájíte konverzaci, přejděte rovnou k věci a jasně řekněte, že ve vztahu už nechcete být. Vysvětlete, proč musí vztah končit stručným způsobem, než abyste uvedli dlouhý seznam důvodů, proč je skládáte. Mějte na paměti, že osoba, která dostane dumping, bude obvykle reagovat hněvem, šokem nebo panikou, takže se na to připravte. Zůstaňte v klidu a vyhněte se hádce o tom - stačí uvést, že jste se rozhodli a to je vše. Tipy, jak po rozchodu jednat kolem sebe, si přečtěte!

Kdy je přijatelné ukončit vztah po telefonu
Jediný čas, kdy je přijatelné ukončit vztah po telefonu, je, pokud jste ve vztahu na dálku a víte, že se už nějakou dobu neuvidíte, nebo pokud jste ve vztahu ovládajícím nebo manipulativním.

Ukončení vztahu není nikdy snadné. Ačkoli mnoho lidí věří jinak, ukončení vztahu může být stejně emocionálně vyčerpávající jako vyhození. Než se rozhodnete ukončit vztah, měli byste vždy zvážit důvody pro odchod. Jakmile si však budete jisti, je důležité si uvědomit, že váš bývalý člen byl jednou vaší láskou. Měli byste být upřímní, aniž byste byli krutí, a soucitní, aniž byste tomu člověku dávali naději. S trochou taktnosti a ohleduplnosti můžete vztah ukončit a minimalizovat potenciální emoční poškození. Buďte opatrní, může to také ublížit vám.

Část 1 ze 3: Příprava na ukončení vztahu

 1. 1
  Ujistěte se, že chcete vztah ukončit. Nepoužívejte hrozbu odchodu jako nástroj, který vám pomůže při hádce. Pokud to řeknete, buďte připraveni to podpořit akcí, jinak odložte hrozbu ze stolu, než to zvládnete. Diskutujte o problémech otevřeně a přímo se svým partnerem, než se rozhodnete. Mnoho lidí trpí roky a nikdy nepřináší problémy se svými partnery, což vede k mnoha rozchodům.
  • Pokud opravdu chcete ukončit vztah, měli byste vytvořit seznam všech důvodů, proč jste ve vztahu nešťastní - a všech důvodů, proč tyto věci nelze opravit.
  ODBORNÝ TIP

  Zjistěte, co je třeba změnit. Manželka a rodinná terapeutka Elvina Lui radí: „Pokud začínáte být nešťastní a přemýšlíte, zda se potřebujete rozejít, je třeba něco udělat. Možná je čas se rozejít, nebo možná vztah potřebuje opravu a zlepšení Ať tak či onak, identifikace vašich potřeb a toho, jak nebyly splněny, je prvním krokem k vyřešení nebo ukončení vztahu.

 2. 2
  Rozhodujte se s čistou hlavou. Nerozhodujte se rozejít se svým partnerem v zápalu okamžiku, kdy se cítíte nestabilní, nebo poté, co jste měli špatný týden a obviňujete svůj vztah ze všech svých problémů. Než učiníte toto důležité rozhodnutí, udělejte si čas a získejte informace od důvěryhodných přátel a rodičů, lidí, kteří mohou mít užitečné informace o vašich vztazích.
  • Jakmile se rozhodnete rozejít se svým partnerem, neříkejte to svým blízkým přátelům nebo komukoli jinému, jinak by se vám to mohlo vrátit. Je v pořádku přijít s radu k blízkému příteli nebo rodinnému příslušníkovi, ale jakmile se rozhodnete, dospělou věcí je říct partnerovi další.
 3. 3
  Vyberte si čas a místo s rozumem. Vyberte si čas a místo, které vám i osobě, které se chystáte vypustit, umožní soukromí. Nerozcházejte se s někým těsně předtím, než má velký test nebo se chystá jít do práce. Pátky jsou vhodnou volbou, pokud dává vašemu blízkému víkendu trochu se zotavit.
  • Nerozlučte se s partnerem ve své oblíbené restauraci, baru nebo na oblíbeném místě v parku. Vyberte neutrální místo, které pro vás nemá žádný zvláštní význam.
  • Vyberte si čas, kdy víte, že budete v relativně klidném emocionálním stavu. Nerozcházejte se se svým partnerem poté, co víte, že zůstanete pozdě na stresující setkání v práci.
 4. 4
  Nezapomeňte ukončit vztah osobně (za většiny okolností). Chcete-li dát svému druhému respekt, který si zaslouží, měli byste tento vztah ukončit osobně, bez ohledu na to, jak moc se ho bojíte.
  • Jediný čas, kdy je přijatelné ukončit vztah po telefonu, je, pokud jste ve vztahu na dálku a víte, že se už nějakou dobu neuvidíte, nebo pokud jste ve vztahu ovládajícím nebo manipulativním. Pokud je váš bývalý náchylný k výbuchům, násilí nebo manipulativnímu chování, je pro vás mnohem bezpečnější ukončit vztah na dálku.
Chcete-li ukončit vztah
Chcete-li ukončit vztah, začněte výběrem času a místa, kde se můžete soukromě setkat, abyste jim sdělili novinky.

Část 2 ze 3: Ukončení vztahu

 1. 1
  Buďte pevní v rozchodu. Buďte pevní v tom, co říkáte - to, že jste moudří a zbyteční v marné naději, že druhou osobu necháte „lehkou“, způsobí nakonec jen větší zranění. Rozpad nemusí být dramatickou a stupňující se událostí. Jděte k věci a řekněte, že už nechcete být ve vztahu, že to pro vás nefunguje. Jinak vede dveře k hádce otevřené.
  • Vyhněte se jakémukoli komentáři, který budí dojem, že se jedná o zkušební oddělení a že po přestávce můžete věci obnovit.
  • Možná si myslíte, že to uleví od bolesti, když řeknete svému partnerovi: „Na tohle teď nejsem připraven“ nebo „Možná to může fungovat po silnici...“, ale pokud to opravdu nemyslíte vážně, jen přispívá k bolesti vašeho partnera.
 2. 2
  Buďte upřímní, ale ne krutí. Nechcete, aby váš partner odcházel s pocitem nejistoty, proč vztah skončil, ale nechcete, aby odcházeli, protože věděli o 20 nejlepších věcech, které se vám na nich nelíbí. Buďte upřímní, proč musí vztah skončit, ať už je to proto, že se cítíte udušení, manipulovaní nebo nerespektováni. Nemají ztrácet čas bít kolem horké kaše.
  • Nejtěžším důvodem rozchodu je, pokud už nejste zamilovaní, protože to není chyba té osoby. V takovém případě byste měli být stále upřímní, ale řekněte to co nejjemněji.
  • Jakmile uvedete svůj hlavní důvod, nemusíte zacházet do všech podrobností a znovu proměňovat staré argumenty, pokud člověk není skutečně zmatený. Není důvod vychovávat minulé problémy a přidat urážku ke zranění.
  • Nedávejte osobu dolů a nechte ji cítit nejistou a bezcennou. Neříkej: „Chci být jen se skutečným mužem“ - místo toho řekni: „Myslím, že musíš stále pracovat na rozvoji své sebevědomí.“
  • Ať už je důvod jakýkoli, nemělo by to být pro člověka úplným překvapením. Pokud jste udržovali otevřené komunikační linky, pak to nebude odnikud.
  • Neuvádějte dlouhý seznam důvodů, proč je ukládáte. Uvařte svůj promyšlený důvod k základnímu problému: „Nejsme dostatečně kompatibilní v klíčových oblastech,“ „Necítím se vaší podporou v mé profesní dráze a nechci změnit svoji cestu, „„Chci děti a ty ne, “nebo jiné podobné a konkrétní podrobnosti.
 3. 3
  Buďte připraveni na špatnou reakci. Osoba, která se zbavuje, bude obvykle reagovat hněvem nebo údivem, šokem nebo panikou. Pokud reagují hněvem, pokuste se zůstat klidní a pokuste se je uklidnit. Udržujte svůj hlas v klidu, i když začnou křičet. Pokud se to příliš vymkne kontrole, prostě je nechte vychladnout - ale ujistěte se, že je budete ochotni vrátit později, až budou klidnější. Neříkejte jen: „Ach, zapomeň na to, jsem odsud.“
  • Utěšujte je, pokud to potřebují, ale neberte to příliš daleko. Pokud jsou věci příliš nepohodlné nebo nevhodné, vyjádřete své názory. Nechcete, aby vás táhla stejná cesta, která vás vedla k tomuto okamžiku. Buďte soucitní, ale buďte pevní a zkraťte kontakt, pokud se zdá, že se to stupňuje.
  • Pokud se obáváte, že necháte svého bývalého na pokoji, zavolejte svému příteli a vysvětlete mu, co se stalo, kde jsou a co vás znepokojuje a co chcete, aby přítel udělal. Omluvte se za bolest, kterou situace způsobila, a děkujte tomuto příteli za pomoc a nechte to tak.
  • Pokud váš bývalý zuří natolik, že se k nim v tu chvíli nic nedostane, řekněte: „Není produktivní jen na sebe křičet. Rozhodl jsem se a nezměním názor, ale promluvím si s vámi, pokud můžete zůstat klidnější. Udělejte si nějaký čas, než se uklidníte, a pak mi zavolejte - pak si můžeme znovu promluvit.“ Pokud váš bývalý volá, držte slovo. Zvedněte hovor. Pokud existují otázky, buďte upřímní a laskaví ke svým odpovědím, ale udržujte konverzaci krátkou a civilní, abyste nepřestali prodlužovat bolest.
 4. 4
  Stanovte konkrétní hranice pro svou budoucí interakci. Jakmile zahájíte proces, buďte zdvořilí, ale pevní ohledně těchto hranic a dejte jasně najevo, že o nich nelze vyjednávat. Je přípustné je přerušit bez možnosti diskutovat o tom, co se stalo. Pokuste se udělat neúspěšný vztah co nejcennějším tím, že z něj uděláte příležitost učit se a růst a jaký typ lidí se má vyhnout.
  • Pokud máte společné přátele a chcete se jeden druhému na chvíli vyhýbat, připravte si plán „společné péče “, abyste se se svými přáteli setkali, aniž byste do sebe narazili.
  • Pokud oba máte oblíbenou kavárnu nebo chodíte pokaždé do stejné tělocvičny, zkuste si nastavit plán, který vám pomůže navzájem se vyhnout. Nemusíte být příliš přísní nebo organizovaní, ale může vám to pomoci vyhnout se bolesti, když do sebe narazíte.
  • Pokud máte navzájem věci nebo dokonce žijete společně, připravte si plán, jak si co nejdříve vytřídit věci, abyste se nemuseli pořád vídat.
 5. 5
  Vědět, kdy odejít. Jednou z největších chyb při ukončení vztahu je umožnění, aby konečné smrtelné křeče pokračovaly dál a dál. A dál. A dál. A dál. Jedna věc je dokončit sdílené výdaje, rozmotat komunitní majetek atd. Další věc je donekonečna mlátit mrtvého koně.
  • Když se diskuse stane kruhovou - jinými slovy, budete jen cestovat kolem a kolem stejných bodů, aniž byste se dostali k bodu řešení - zastavit. V tu chvíli je třeba říct: „Myslím, že bychom v tom měli pokračovat později, nebo ne,“ a odejít.
  • Pokud daná osoba nechápe, proč se s ní rozcházíte, můžete zkusit věci objasnit v dopise nebo zprávě. Řekněte, co potřebujete říct, nechte toho druhého vysvětlit ve zprávě, aby měl pocit, že byl vyslechnut, a nechte to tak. Může být jednodušší se rozmotat, když to děláte odděleně.
Proč musí vztah skončit
Buďte upřímní, proč musí vztah skončit, ať už je to proto, že se cítíte udušení, manipulovaní nebo nerespektováni.

Část 3 ze 3: Živý život po rozpadu

 1. 1
  Nepokoušejte se zůstat přáteli hned. Pokus o „přátelství“ může prodloužit agónii rozchodu. Nejčastěji je nejlepší udělat si čistou přestávku a strávit čas od sebe. Po čase, možná třech měsících, možná roce nebo více, když se uvidíte, nebude to tak bolet a možná se pak můžete pokusit spřátelit s čistým štítem. I tehdy buďte citliví a respektujte, co váš bývalý potřebuje - možná budou potřebovat více času než vy. Pokud je to váš případ, nesnažte se jen o to, abyste se někdy později stali přáteli.
  • Pokud se váš bývalý zeptá „Můžeme být stále přátelé?“, Řekněte: „Ne, nemůžeme být stále přátelé. Prozatím si však myslím, že je nejlepší nechat věci skončit.“ Pokud je stisknuto, řekněte: „Podívej, začali jsme jako přátelé a prošli jsme kolem toho. Abychom byli přáteli, museli bychom se vrátit, a upřímně řečeno, nechci se vrátit. Musíme jít vpřed. znamená, že potřebujeme dát nějaký prostor mezi naším narušeným vztahem a jakýmkoli novým vztahem, který bychom mohli vytvořit. Dejme si pauzu, udělejme si čas a dáme si navzájem prostor, který potřebujeme k uzdravení a posuneme se dál. V pozdějším bodě, až se setkáme opět bychom mohli odložit svůj hněv stranou a být přátelští. Nechme to tak.“ Udělejte to však jako poslední kontakt mezi vámi dvěma.Udělejte konec přestávky bez dalšího kontaktu.
  • Pokud existují společné přátelé, které oba sdílíte, informujte je o rozchodu a také je informujte, že se neobjevíte u žádných funkcí, u kterých bude váš bývalý milenec přítomen, a pokud to znamená, že si musí vybrat strany, Budiž.
 2. 2
  Udělejte si čas na řešení své ztráty. Jistě, ty jsi ten, kdo rozchod udělal, ale ve většině případů to neznamená, že chceš mít ve městě noc na oslavu své nové svobody. Lidé nerozumí tomu, že osoba, která rozchod způsobila, má často stejné bolesti jako osoba, která byla vyhozena. V některých případech cítí osoba, která rozchod pociťuje, ještě větší bolest, protože může být také sužována pocity viny, i když věděla, že je to správná věc.
  • Po rozchodu si udělejte nějaký čas pro sebe, abyste přehodnotili svůj život a přemýšleli o tom, co můžete udělat, abyste byli v budoucnu šťastní.
  • Je to v pořádku, pokud chcete strávit týden nebo dva pláčem, psaním do deníku a jen tak zalezet do postele. Ale poté bude čas znovu se dostat do světa a pomalu se začít vracet zpět do proudu věcí.
  • Když v době nouze zavoláte dobrého přítele, můžete se cítit lépe. Jít ven do klubů, abyste se vyhnuli alkoholu v noci po rozchodu, vás pravděpodobně nebude cítit lépe. (Alkohol má za následek zesílení emocí, dobrých i špatných, takže by to mohlo ve skutečnosti ještě zhoršit.)
 3. 3
  Užijte si svůj post-vztahový život. Po několika týdnech nebo několika měsících si začnete pomalu znovu užívat svůj život. Od této chvíle jste vy a váš bývalý měli oddělit své věci a najít způsob, jak se navzájem vyhnout, což by již mělo pomáhat procesu hojení. Jakmile se začnete znovu cítit jako vy, měli byste se těšit ze svých přátelství a blízkého vztahu s rodinou, věnovat se svým starým koníčkům a získávat nové zájmy.
  • Pokud se chcete začít cítit jako své staré já, měli byste se vyvarovat toho, co jste spolu se svým bývalým milovali na chvíli společně, ať už jde o pěší túry na vašem oblíbeném místě nebo pití v určitém baru.
  • Proveďte nějaké změny. Chcete-li se cítit nový, uspořádejte si nábytek, vyčistěte auto a vyzvedněte si nový koníček, který jste nikdy předtím neudělali, jako je volejbal nebo výtvarná výchova.

Tipy

 • Nepokoušejte se o hádku a buďte konfrontační, pokud mu můžete pomoci. Pokud je to nutné, počkejte, až se všichni uklidní, abyste mohli mluvit o rozchodu.
 • Než se s nimi rozejdete, vyhněte se hraní her nebo ignorování dané osoby. Pokud chcete, aby to skončilo, měli byste to přerušit dříve než později.
 • Nečekejte, až se po sexu rozejdete s někým. Je to zraňující a velmi sobecké.
Pokud opravdu chcete ukončit vztah
Pokud opravdu chcete ukončit vztah, měli byste vytvořit seznam všech důvodů, proč jste ve vztahu nešťastní - a všech důvodů, proč tyto věci nelze opravit.

Varování

 • Pokud začne plakat, neustupujte. Pamatujte si, proč to děláte!
 • Neříkej: „To nejsi ty, ale já.“ To je urážlivé a triviální, i když je to pravda. Většina lidí si je vědoma, že se jedná o kód pro „Neříkám vám skutečný důvod, ale je to něco o vás, jen mi chybí odvaha to říct.“
 • Vyvarujte se naděje, že to může pokračovat. Pokud jste se rozhodli jít dál, musíte to udělat naprosto jasně. Pokud stále existuje něco, co lze zachránit, nerozcházejte se. Místo toho se zaměřte na to, jak budete spolupracovat na záchraně vztahu. Rozchod by neměl být hrozbou ani způsobem, jak přimět někoho ke změně.
 • Nikdy jim nedovolte, aby se cítili úplně zodpovědní za rozpad vztahu.

Otázky a odpovědi

 • Proč po rozchodu nemůžeme být přáteli?
  Na přátelství po intimním vztahu není nic dobrého nebo špatného, protože to zcela závisí na kontextu. Pro mnoho lidí je však velmi těžké udržovat si přátelství po intimním vztahu, protože byli tak emocionálně zapleteni a je těžké neupadnout do starých vzorců chování. Může být také velmi těžké přestat si navzájem ubližovat po rozchodu, protože intimita vám oběma poskytuje přehled o tom, která tlačítka stisknout. V mnoha případech může zůstat zapletený s ex může způsobit, že se nebudete pohybovat dál a můžete snadno nechat ujít příležitost najít úžasného nového člověka, který je pro vás nejvhodnější pro budoucnost. To znamená, že někteří lidé jsou velmi dobří v tom, že zůstanou přáteli bez takových problémů - tento článek pouze naznačuje, že pro většinu lidí je to neobvyklé.

Komentáře (16)

 • marcus17
  Jsem v bodě rozchodu se svou přítelkyní, ale v tuto chvíli jsem stále nerozhodnutý. Přečtení tohoto článku mi pomůže udělat to správným způsobem a doufejme, že nás to nakonec nebude bolet.
 • qkostka
  Jak být citlivý, ale pevný. Nejužitečnější bylo, jak nespadnout ve stejném vzoru.
 • angussauer
  Kroky a tipy mě přiměly pochopit, že byste neměli myslet na sebe, ale vzít v úvahu pocity druhé osoby, protože jste v určité fázi byli partnery.
 • etomas
  Nebylo to snadné, ale tento článek mi hodně pomohl. Bylo to také tím, že mi tak dobře rozuměla.
 • esemeradova
  To je naprosto skutečné a praktické. Dík.
 • donnellyfred
  Skvělá rada, moc jsem ji potřeboval.
 • parisiancleta
  Velmi mi pomáhá, jak mohu po rozchodu začít svůj nový vztah.
 • ladislavgabor
  Velmi originální a přímočarý.
 • juliokirlin
  Nemám mnoho rodin nebo přátel, kteří vědí o mých vztazích. Opravdu to pomohlo mít pohled zvenčí na situaci.
 • donna05
  Zjistil jsem, že je to všechno velmi užitečné, díky.
 • awiegand
  Opravdu užitečné, děkuji.
 • flatleycasper
  Děkujeme za sdílení tohoto článku, je to velmi užitečné.
 • leejoel
  Mám problémy ve svém vztahu a chci to ukončit, ale nevím jak, protože je to pro mě a pro mého partnera těžké, ale při čtení tohoto článku jsem si všiml, že musím více přemýšlet, děkuji!
 • kirstenreynolds
  Soustředění mysli na další pohyb v životě pomáhá rychle se uzdravit. Nakreslete na to sílu. Není poslední, potkáte v životě jiné, které jsou pro vás jiné a lepší.
 • pavlasebkova
  Velmi dobrý článek. Jednoduše napsané, ale velmi jemné. Naše generace tento typ článků potřebuje, aby byli rozuměni i ti, kdo vztah ukončili. Když někdo končí vztah, je společností souzen krutým způsobem, který zesiluje tlak a pocity viny. Ukončení vztahu vyžaduje odvahu, tipy a rady zde jsou opravdu užitečné.
 • amberrobertson
  Naučil jsem se mírumilovný způsob ukončení vztahu, aniž by mezi mou bývalou a mnou vznikly tvrdé pocity.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail