Jak se zbavit cvrčků?

Chcete-li se zbavit cvrčků, začněte tím, že do misky dáte lžíci melasy a do poloviny ji naplníte vodou. Poté umístěte misku do místnosti, kde jste viděli cvrčky, a počkejte, až do ní skočí a uvězní se v ní. Můžete také nastavit lepkavé pasti a aplikovat postřik na rohy a parapety, abyste zabránili cvrčkům z vašeho domu. Vzhledem k tomu, že cvrčci mohou ukládat vajíčka dovnitř, možná budete chtít vysávat po celém domě pomocí HEPA filtru, který bude dostatečně silný na to, aby odsal všechna vajíčka. Chcete-li se naučit, jak udržet cvrčky mimo svůj majetek, přejděte dolů!

Jak se zbavím cvrčků za oknem své ložnice
Jak se zbavím cvrčků za oknem své ložnice?

Cvrčci v létě zvoní svým charakteristickým zpěvem a v malém počtu jsou docela neškodní. Když se však začnou rozmnožovat uvnitř domu, mohou poškodit papírové výrobky, oblečení, nábytek a dokonce i stěny. Naučte se, jak přijmout několik jednoduchých opatření k ovládání populace kriketu vaší nemovitosti a zabránit jim v překonání vašeho suterénu.

Část 1 ze 3: Odstranění cvrčků z vašeho domu

 1. 1
  Chyťte je kriketovou návnadou. Tato snadná metoda lákání cvrčků z rohů a štěrbin je nejúčinnějším okamžitým řešením.
  • Do mělké misky dejte několik lžiček melasy a do poloviny ji naplňte vodou. Umístěte misku do místnosti, kde máte problém s kriketem. Cvrčci milují melasu a naskočí do mísy, když ji ucítí. Mísu často vyprazdňujte.
  • Chemická kriketová návnada se prodává v železářství a používá stejnou základní metodu k chytání cvrčků. Pokud používáte tento typ návnady, ujistěte se, že se k ní vaše rodina a domácí mazlíčci nepřibližují, protože je toxická.
 2. 2
  Nastražte pasti. Lepkavé pasty na lepidlo jsou skvělým netoxickým způsobem, jak chytit cvrčky. To je obzvláště moudré, pokud máte malé děti nebo domácí zvířata, která budou citlivá na často jedovatý postřik hmyzem. Umístěte kriketové pasti podél problémových oblastí, jako jsou stěny, okna nebo dveře. Čím blíže jsou tyto pasáže hmyzu teplu a vlhkosti, tím větší je pravděpodobnost, že přilákají překračující cvrčky.
 3. 3
  Použijte sprej proti hmyzu. Většina sprejů proti hmyzu se účinně zbaví cvrčků. Vyberte si univerzální sprej nebo sprej vyrobený speciálně pro cvrčky a stříkejte v rozích, podél parapetů a na jiných místech, kde jste si všimli napadení. Při použití těchto sprejů buďte opatrní, protože obsahují toxické chemikálie.
 4. 4
  Vyjměte vejce. Cvrčci mohou naklást vejce do domu, což by mohlo způsobit, že se napadení rychle vymkne kontrole.
  • Zkuste oblast vysát vysavačem, který má filtr s vysokou účinností vzduchu (HEPA). Jedná se o vysoce výkonné stroje, které budou tahat vajíčka z koberce nebo kamkoli, kde budou položena. Vysátý obsah zahoďte do uzavřeného plastového sáčku.
  • Většina sprejů používaných na živých cvrčcích také zabije vajíčka. Nastříkejte na obložení a základní desky, kde cvrčci obvykle kladou vajíčka.
Pokud máte napadení domácím kriketem
Pokud máte napadení domácím kriketem, budete muset vysávat všechny oblasti, kde se cvrčci hnízdí nebo shromažďují.

Část 2 ze 3: Odstranění hnízdních oblastí kriketu

 1. 1
  Utěsněte svůj domov. Nejjednodušší metodou, jak se vyhnout zamoření kriketem ve vašem domě, je zabránit jim v přístupu do vašeho domova utěsněním oken a dveří. Dokážou projít nejmenšími prasklinami, takže pečlivě zkontrolujte, zda nejsou v oblastech, kde by mohli přijít nebo si postavit hnízdo.
  • Odstraňte drobné spáry utěsněním oken a prasklinami ve stěnách.
  • Můžete si koupit nástavec, který připevníte na spodní část dveří, abyste vytvořili těsnění, které zabrání cvrčkům, aby se pod nimi vmáčkli.
  • Ujistěte se, že vaše větrací otvory mají obrazovky.
 2. 2
  Utěsněte svůj odpad. Vůně smetí přitahují cvrčky. Zakrytí odpadků venku v zapečetěné nádobě odradí cvrčky od chovu na vašem pozemku a vstupu do vašeho domova.
 3. 3
  Omezte vegetaci. Cvrčci staví hnízda ve vysokých travinách a jiné vegetaci. Udržujte své rostliny zastřižené a trávník pokosený, aby neměly kde hnízdit.
  • Ujistěte se, že rostliny podobné trávě jsou několik stop od vašeho domu, takže cvrčci, kteří by tam mohli hnízdit, nemají snadný přístup k vašemu domovu.
  • Ořízněte břečťan a další půdní kryt.
  • Hromádky dřeva, hromady mulče a hromady kompostu by měly být umístěny dostatečně daleko od vašeho domu.
  • Zkontrolujte odtoky a střešní žlaby, zda neobsahují listí a jiné zbytky rostlin, které by se mohly hromadit. V těchto oblastech často hnízdí cvrčci.
Chcete-li se zbavit cvrčků
Chcete-li se zbavit cvrčků, začněte tím, že do misky dáte lžíci melasy a do poloviny ji naplníte vodou.

Část 3 ze 3: Udělejte svůj majetek nehostinným pro cvrčky

 1. 1
  Odstraňte jasná světla. Cvrčky přitahují světla, a pokud v noci osvětlíte svůj dům silnými lampami, můžete je přitahovat k vašemu domu.
  • „Světla s chybami“ nebo jantarová světla LED lze zakoupit v železářství. Ty jsou navrženy tak, aby nepřitahovaly cvrčky a další brouky.
  • Pokud v noci osvětlujete svůj dvůr, umístěte světla daleko od vašeho domu, aby dovnitř nepřitahovaly cvrčky.
  • Nakreslete v noci žaluzie a stíny, aby jasná záře z vašeho domu nepřitahovala cvrčky.
 2. 2
  Umožněte přirozeným predátorům prospívat. Ještěrky a pavouci jsou přírodní dravci kriketu, takže pokud jim dovolíte žít na vašem pozemku, budou přirozeně ovládat vaši kriketovou populaci.
  • Vyvarujte se postřiku majetku insekticidem, který je toxický pro kriketové predátory.
  • Kočky a ptáci jsou také přirozenými dravci kriketu. Nechte svou kočku venku a zvažte instalaci krmítka pro ptáky.

Tipy

 • Udržování úklidu domu je nejlepší způsob, jak zabránit napadení hmyzem. Pokud máte přeplněný suterén, vaše haraburdí mohou být kriketová hnízda.

Varování

 • Při zavádění silných insekticidů do domácnosti buďte opatrní. Dbejte na to, aby se děti a domácí zvířata nezdržovaly od stříkaných oblastí.

Otázky a odpovědi

 • Existuje způsob, jak přimět kriket, aby přestal cvrlikat?
  Nejlepším způsobem je najít kriket a dostat ho ze svého domova! Pokud to ale nemůžete udělat, můžete to uklidnit snížením vnitřní teploty. Cvrčci jsou nejaktivnější při teplotě kolem 80-32°C (26,7-32,2°C), takže zapnutí AC vám může pomoci, pokud nějaké máte.
 • Co mám použít, když nemám melasu?
  Můžete zkusit zlato.
 • Mohla by v horkém suchém arizonském létě žít v mé horké podkroví cvrčci?
  Ano, mohou přežít extrémní teploty. Pokud je jich spousta a najdou způsob, jak se dostat dovnitř, udělají to.
 • Dostanou se cvrčci do domů snadno?
  Záleží na domě. Pokud majitel nechá dveře nebo okna otevřená, je pro cvrčky snadné se dovnitř dostat. Starší domy mohou mít ve stěnách nebo podlahách díry, kterými může dovnitř proniknout hmyz a další maličkosti.
 • Bydlím v pátém patře nad betonovou budovou (nejvyšší patro). Vůbec zde není žádná vegetace. Jak dostaneme cvrčky, když jsme obklopeni konkrétními pěti podlažími?
  Cvrčci mohou snadno vylézt se svými lepkavými nohami. Nastříkejte kolem oken, aby byla venku. Postupujte podle doporučení v článku.
 • Jak dlouho bude kriket žít v mém domě?
  Většina dospělých cvrčků žije asi 8-10 týdnů. Pokud jsou ve vašem domě kriketová vejce, budou se stále vylíhnout nová, která nahradí ta, která zemřou. Pokud máte napadení domácím kriketem, budete muset vysávat všechny oblasti, kde se cvrčci hnízdí nebo shromažďují.
 • Proč cvrčci vydávají divné zvuky?
  Cvrlikají z různých důvodů, ale obecně je to muž, který se snaží přilákat ženu pro účely páření.
 • Je kousnutí kriketu škodlivé pro člověka?
  Většina kousnutí kriketu je neškodná, ale může být bolestivá. Abyste se vyhnuli kousnutí kriketu, nesvádějte je rukama.
 • Proč se cvrčci stále dostávají do mého domu?
  Cvrčci pravděpodobně přicházejí, protože jsou přitahováni něčím ve vašem domě, jako je teplo, vlhkost nebo světlo. Budou se snáze dostat dovnitř, pokud máte do svého domu otvory, jako jsou praskliny v základech nebo prostory kolem vodovodu nebo elektrického vedení, které vedou do vašeho domova.
 • Jak zajistím, aby cvrčci nepřijeli do mého domu?
  1) Umístěte kriketovou návnadu do otvorů / úniků ve vašem domě. 2) Utěsněte své otvory / netěsnosti. 3) Postříkejte sprej na chyby poblíž otvorů / netěsností.
Nezodpovězené otázky
 • Měl jsem 3 jídla na týden, do kterých se ani nedostali. Co mám dělat, když cvrčci nepřijdou k melasě?
 • Proč je zvuk v mém domě hlasitější než venku?
 • Přitáhne melasa mravence nebo myši? Bude to pro mé štěně bezpečné?
 • Jak se zbavím cvrčků za oknem své ložnice? Je něco, co bych mohl dát pod okno, abych je chytil?
 • Mám chameleona, a proto mám po domě cvrčky. Jak mohu zabít cvrčky, kteří vystupují z klece, aniž bych obtěžoval ty, kteří jsou v kleci?

Související články
 1. Jak chovat tarantule?
 2. Jak identifikovat pavouka žlutého vaku?
 3. Jak identifikovat pavouka ve školce?
 4. Jak chytit pavouka?
 5. Jak identifikovat Redback Spider?
 6. Jak identifikovat tuláka?
Tento web používá cookies k analýze návštěvnosti a personalizaci reklam. Pokud stránky dál používáte, dáváte najevo, že s tím souhlasíte. Pro více informací navštivte naše Zásady ochrany osobních údajů.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail