Jak sešít kožešinové kožešiny?

Kožichy můžete sešít ručně nebo pomocí šicího stroje
Kožichy můžete sešít ručně nebo pomocí šicího stroje.

Kožešinové kožešiny se mohou zdát obtížné sešít dohromady, ale je to jednodušší, než si myslíte. Kožichy můžete sešít ručně nebo pomocí šicího stroje. Pro začátek budete potřebovat několik speciálních nástrojů a materiálů pro řemeslné zpracování. Spojením několika velkých kožešin nebo několika menších kožešin můžete vytvořit atraktivní kožich nebo koberec.

Metoda 1 ze 3: uspořádání a řezání kožešin

 1. 1
  Uspořádejte kožešiny tak, jak je chcete sešít. Než sešijete kožešiny, zjistěte, jak chcete, aby šli spolu. Podívejte se na kožešiny kožešinovými stranami nahoru a podle potřeby je umístěte vedle sebe na rovný povrch. Můžete uspořádat kožešiny způsobem, který vám bude příjemně vypadat, nebo můžete pomocí okrajů kožešin zjistit, které z nich do sebe dobře zapadnou.
  • Pamatujte, že kožešiny mají různé tvary a velikosti v závislosti na typu zvířecí srsti. Například bobří kožešiny jsou obvykle řezány do tvaru oválu, zatímco kojotové kožešiny jsou řezány tak, že nohy a ocas vyčnívají z části těla.
  • Pokud používáte malé kožešiny, například králičí kožešinu, můžete mít spoustu kožešin k uspořádání. Například může trvat až 50 králičích kůží, aby se udělala malá vrhací nebo břišní deka, nebo až 100 kožešin, aby se provedl hod, který je dostatečně velký pro manželskou postel.
  • Ujistěte se, že máte velkou rovnou plochu, na které můžete pracovat, abyste si mohli rozložit kožní řasy. Použijte velký stůl nebo uvolněte místo na podlaze.
 2. 2
  Otočte kožešiny tak, aby kůže směřovala nahoru a srovnala okraje. Kožešiny byste měli šít pouze skrz kůže, ne přes srst. Poté, co dokončíte uspořádání kožichů tak, aby do sebe zapadaly, otočte je tak, aby jejich kožešinové strany směřovaly dolů a kůže směřovaly nahoru. Poté posuňte kožešiny k sobě tak, aby byly okraje kůží vyrovnány.
 3. 3
  Je-li třeba, odřízněte kůže kožešin pomocí rotačního nože nebo nože. Může se vám stát, že bude snazší sešít kožešiny, pokud odříznete část nebo všechny kožešiny kůže a vytvoříte ploché hrany. To usnadní zarovnání okrajů skinů. Nepoužívejte však nůžky na prořezávání kůží kožešiny, protože by mohlo dojít k náhodnému stříhání srsti. Místo toho použijte rotační řezačku nebo nůž k proříznutí bočních stran kůže.
  • Lehkým až středním tlakem prořízněte kožešiny a při řezání je držte pevně.
  • Možná budete chtít nejprve změřit a nakreslit čáry na zadní straně kožešin, abyste zajistili přesné řezy.
  Kožešiny byste měli šít pouze skrz kůže
  Kožešiny byste měli šít pouze skrz kůže, ne přes srst.
 4. 4
  Držte kožešinové kožešiny dohromady sponkami. Použijte malé nebo velké sponky k propojení okrajů kožešinových kůží. Stačí je spojit k sobě tak, aby asi 1 cm kůže bylo přitlačeno k sobě. Tento kousek kůže by měl být na kožní straně kožešin, ne na kožešinové straně.
  • Spony na pořadače jsou skvělé pro udržení kožešinových kožešin pohromadě, protože nezanechají díry v kůži.
  • Nepřekrývejte kůže.

Metoda 2 ze 3: ruční sešití kožešin

 1. 1
  Kupte si koženou nebo kožešinovou jehlu. Kůže na kožešinách se liší v tloušťce, ale veškerá kůže je poměrně silná, takže k ručnímu šití budete potřebovat speciální jehlu. Speciální koženou jehlu nebo kožešnickou jehlu si můžete zakoupit v obchodě s řemesly nebo online.
 2. 2
  Navlékněte jehlu voskovaným nylonem, kobercem nebo lněnou nití. Pro šití kožešin nejlépe funguje těžší nit. Odřízněte kousek nitě o délce přibližně 46 cm. Poté uvázat uzel na konci nitě a protáhnout druhý konec nitě jehlou. Protáhněte nit okem jehly, dokud nevisí na jedné straně asi 15 centimetrů (15 cm) niti a druhá 30 centimetrů (30 cm) na druhé straně.
  • Tyto speciální typy nití najdete v obchodě s řemeslnými potřebami nebo online.
 3. 3
  Pomocí bičíku sešijte kožešiny k sobě. Když je vaše jehla připravena, začněte sešít skrz 2 kůže, které jste spojili. Začněte na jednom konci kožešin a pokračujte na druhém konci kožešin. Chcete-li šlehat, vjeďte jehlu skrz jednu stranu kůže a potom protáhněte nit úplně na druhé straně, dokud uzel nebude na kůži. Poté přiveďte jehlu kolem okrajů kůže a vpíchněte jehlu skrz kůže na stejné straně jako předtím.
  • Stehy rozmístěte tak, aby byly od sebe vzdáleny přibližně 1 cm až 1 cm.
  Pokud používáte malé kožešiny
  Pokud používáte malé kožešiny, například králičí kožešinu, můžete mít spoustu kožešin k uspořádání.
 4. 4
  Pokračujte v šití, dokud nedosáhnete konce kožešin. Pokračujte ve šlehání po celém projektu. Když spojíte všechny kožešiny dohromady, budete hotovi. Pokaždé, když vám dojde nit, nezapomeňte navléknout jehlu a pokračovat tam, kde jste přestali.
 5. 5
  Až dosáhnete konce, provlékněte nit. Pokaždé, když potřebujete jehlu znovu navléknout, nezapomeňte nit uvázat. Poté můžete nový konec niti uvázat na provaz, který jste právě uvázali, a pokračovat v šití. Až se dostanete na samý konec projektu, zavázat poslední vlákno.
  • Je-li to žádoucí, můžete nad uzly odstřihnout také přebytečné nitě.

Metoda 3 ze 3: použití šicího stroje

 1. 1
  Nasaďte si na šicí stroj koženou jehlu. Kožené jehly mají špičku ve tvaru klínu, která prochází kůží snadněji než jiné typy jehel. S vypnutým šicím strojem odšroubujte starou jehlu ze šicího stroje. Možná to budete moci udělat jen prsty nebo budete možná muset použít malý šroubovák dodaný se zařízením. Jakmile je šroub dostatečně uvolněný, vytáhněte starou jehlu. Poté zasuňte matný konec nové jehly tak, aby plochý okraj směřoval k zadní části šicího stroje. Pro zajištění jehly utáhněte šroub.
  • Koženou jehlu pro váš šicí stroj najdete v obchodě s řemeslnými potřebami nebo online. Podívejte se na jehlu o velikosti 80/12 až 110/18. Čím vyšší číslo, tím silnější jehla.
 2. 2
  Závitujte stroj univerzálním nebo těžkým závitem. Víceúčelová nit je obvykle dostatečně silná pro šití kůže na šicím stroji, ale v případě potřeby si můžete vybrat nit pro vysokou zátěž. Podívejte se do místního obchodu s řemeslnými potřebami nebo online vyhledejte nit, která je určena pro kůži nebo džínovinu. Tím je zajištěno, že nit bude dostatečně silná, aby držela kožešiny pohromadě.
  • Navlékněte stroj obvyklým způsobem.
  Spojením několika velkých kožešin nebo několika menších kožešin můžete vytvořit atraktivní kožich
  Spojením několika velkých kožešin nebo několika menších kožešin můžete vytvořit atraktivní kožich nebo koberec.
 3. 3
  Nastavte stroj na široký rovný steh. Nastavení rovného stehu je u většiny strojů číslo 1, ale pro jistotu si přečtěte příručku. Váš šicí stroj by měl mít také ciferník nebo digitální obrazovku, na které můžete upravit šířku stehu. Nastavte stroj tak, aby šil 7 až 9 stehů na 2,50 cm. Zkontrolovat manuál šicího stroje, pokud si nejste jisti, jak nastavit šířku stehu.
 4. 4
  Šijte asi 1 cm od okrajů kožešin. Umístěte okraje 2 vašich seřazených kožešin pod přítlačnou patku šicího stroje a ujistěte se, že mezi okraji není uvíznutá kožešina. Poté sešijte podél okrajů těchto kusů a spojte je. Šijte na konec jedné sekce po druhé.
  • Jakmile dokončíte sešívání kožešin, odstřihněte přebytečnou nit.

Věci, které budete potřebovat

 • Kožešinové kožešiny
 • Rotační řezačka nebo nůž
 • Pořadač klipy
 • Gloverova, kožená nebo kožešinová jehla
 • Voskovaný nylon, len nebo nitě na koberce
 • Šicí stroj (volitelně)
 • Víceúčelový závit (volitelně)

Otázky a odpovědi

 • Jaký typ nitě používám pro bobří kožešiny?
  Podle článku v části o šití kožešin lze použít voskovaný nylon, váhu koberce nebo lněné vlákno. Vosk na niti mu umožňuje proklouznout skrz materiál z plsti. Bez vosku na niti bude srst popadat nit a nebude se pohybovat otvorem.
 • Pomáhá holit kožešinu 0,5" před šitím strojem, holení jen tak od okrajů před šitím?
  Holení kožešiny může způsobit těsnější šev. Vytváří také nerovnou vrstvu k šití, protože kožešinová část bude silnější než oholená strana. Klepnutím na kožešinu od oblasti švu zploštíte oblast šití. Umístěte šití ~ 0,25" (0,5 cm) od oholeného okraje. Pokud je pod šicí patkou rovný povrch, budete mít těsný šev a mírná mezera nebude vidět, pokud je srst Upravte umístění stehů pro kratší srst.

Související články
 1. Jak hodit válec?
 2. Jak vyrobit odpovídající náramek a sadu náušnic?
 3. Jak vyrobit jednoduchý korálkový prsten?
 4. Jak si vyrobit mašličku na vlasy?
 5. Jak si vyrobit mašle na boutique vlasy?
 6. Jak si vyrobit vlastní luky?
Tento web používá cookies k analýze návštěvnosti a personalizaci reklam. Pokud stránky dál používáte, dáváte najevo, že s tím souhlasíte. Pro více informací navštivte naše Zásady ochrany osobních údajů.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail