Jak krimpovat kočku 5?

A nástroj na krimpování drátu
Budete si muset koupit 3 věci: délku kabelu Cat-5, tolik hlav RJ-45, kolik potřebujete, a nástroj na krimpování drátu.

Kabel kategorie 5 (nebo kabel Cat-5) je nejběžnějším typem kabelu používaného pro společné propojení počítačů v síti. Zatímco kabely Cat-5 jsou snadno dostupné v různých hotových délkách, střih a lisování vašich vlastních je mnohem nákladově efektivnější metodou pro propojení velkých sítí. Naučit se stříhat a krimpovat kabel Cat-5 je jednoduchý proces vyžadující pouze několik položek.

Kroky

 1. 1
  Určete, jaké množství kabelu Cat-5 budete potřebovat. Potřebujete-li k připojení domácí sítě nebo jiné malé sítě pouze několik délek kabelu, zvažte nákup kabelů v hotových délkách v obchodě s počítačovými potřebami. Pokud jsou vaše potřeby větší, přijďte s hrubým odhadem celkové délky kabelu, který potřebujete.
 2. 2
  Kupte si věci, které budete potřebovat k sestavení kabelů. Budete si muset koupit 3 věci: délku kabelu Cat-5, tolik hlav RJ-45, kolik potřebujete, a nástroj na krimpování drátu. Kabel Cat-5 lze nejlépe zakoupit v malých obchodech s počítači; ve větších obchodních řetězcích je menší pravděpodobnost, že budou nosit hromadné cívky kabelu. Plastové konce kabelů se nazývají hlavy RJ-45 a lze je také zakoupit v obchodech s počítači. Každý kabel potřebuje 2 hlavy, takže si kupte dvakrát tolik kabelů, kolik chcete vyrobit. Při nákupu krimpovacího nástroje Cat-5 vyhledejte model, který obsahuje nástroj na odřezávání drátu. Chcete-li být konzervativní, kupte si více kabelu a hlav, než si myslíte, že potřebujete.
 3. 3
  Kabel zkraťte na délku. Určete délku potřebnou pro váš kabel a pomocí nástroje na stříhání drátu na krimpovacím nástroji zkrátte kabel na tuto délku.
 4. 4
  Připravte konce kabelu na krimpování. Pomocí nástroje pro řezání drátu odstraňte přibližně 12,5 mm (12,5 mm) vnějšího povlaku na každém konci kabelu. Uvidíte 8 malých barevných vodičů zkroucených do 4 párů. Každý pár opatrně rozmotejte, aby byl každý z 8 vodičů samostatný. Nyní uspořádejte vodiče ve správném pořadí. Zleva doprava vložte vodiče v tomto pořadí: zelený a bílý, zelený, oranžový a bílý, modrý, modrý a bílý, oranžový, hnědý a bílý, hnědý.
  Při nákupu krimpovacího nástroje Cat-5 vyhledejte model
  Při nákupu krimpovacího nástroje Cat-5 vyhledejte model, který obsahuje nástroj na odřezávání drátu.
 5. 5
  Konce kabelu cat-5 vložte do hlav rj-45.
 6. 6
  Určete orientaci vodičů. (viz obrázek)
 7. 7
  8 vodičů upravte tak, aby se vešly do plastové hlavy. Opatrně zasuňte vodiče (všechny najednou) do plastové hlavy a zatlačte je až na doraz. Odkryté dráty by se měly srovnat s 8 malými kovovými kontakty v hlavě.
 8. 8
  Zalisujte hlavu na kabel. Vložte plastovou hlavu do příslušného slotu v krimpovacím nástroji a dávejte pozor, abyste nevytáhli 8 vodičů. Se správně umístěnou hlavou zatlačte na držadla lisu a upněte hlavu dolů na vodiče. Kovové kontakty by se nyní měly dotýkat každého z 8 vodičů. Tento postup opakujte na druhém konci kabelu.
 9. 9
  V případě potřeby kabel vyzkoušejte. Pokud máte nástroj pro testování kabelů, vložte oba konce hotového kabelu do nástroje a zkontrolujte signál. Kabel by nyní měl být připraven k použití.

Věci, které budete potřebovat

 • Kabel Cat-5
 • Hlavy RJ-45
 • Krimpovací kleště Cat-5

Otázky a odpovědi

 • Nerozumím tomuto pořadí: zelená a bílá, zelená, oranžová a bílá, modrá, modrá a bílá, oranžová, hnědá a bílá, hnědá. Co bych měl dělat?
  Na objednávce obvykle nezáleží, protože kabel cat 5 se již nepoužívá a na jednom z ukázkových obrázků zobrazuje cat 5e. Každopádně z mých zkušeností s kočkou 5e jsem zvlnil kabely v jiném pořadí, než jsem viděl, jak jsou kabely zakoupené v obchodě zvlněné, takže to není velký problém, pokud jsou vodiče na obou stranách ve stejném vzoru.
 • Při zasunutí vodičů do konektoru, jakým způsobem by měl konektor směřovat?
  Udělejte to se zlatými kolíky směřujícími nahoru, protože tak se vyrábí většina schémat zapojení ethernetového kabelu.

Související články
 1. Jak vypálit obrazový soubor pomocí Roxio?
 2. Jak koupit kabely reproduktorů?
 3. Jak najít a aktualizovat ovladače?
 4. Jak otočit obrazovku počítače?
 5. Jak opravit otočenou obrazovku?
 6. Jak změnit kurzor?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail