Jak zachovat více korely?

Pokud se chystáte koupit více korelek, držte ptáky v jednotlivých klecích vedle sebe, aby se navzájem poznali, aniž by hrozilo, že se stanou teritoriálními. Pokud se zdá, že spolu vycházejí ve svých oddělených klecích, vezměte ptáky na neutrální místo mimo jejich klece, aby se mohli setkat tváří v tvář. Když jsou připraveni žít společně, zvažte nákup větší klece, do které se pohodlněji vejdou. Pokud dostanete novou klec, ujistěte se, že všechna zařízení a příslušenství, jako jsou hračky a misky na jídlo, jsou nová, aby ptáci nebránili majetek, který kdysi byl jejich. Případně byste mohli zvážit jejich trvalé umístění v oddělených klecích, zvláště pokud se ptáci nedaří. Chcete-li získat další tipy od našeho spoluvlastníka z oblasti veterinární medicíny, například o tom, jak udržet několik korelek zdravé, pokračujte ve čtení!

Pak musíte mít v této kleci více misek s jídlem
Pokud máte v jedné kleci více ptáků, pak musíte mít v této kleci více misek s jídlem a vodou.

Vzhledem k tomu, že korely jsou tak skvělí mazlíčci, pokud máte jednoho, možná budete chtít získat další. Pokud však zvažujete ponechání více korelek, je třeba mít na paměti několik věcí. Především se ujistěte, že si korely navzájem řádně představujete a splňujete potřeby více ptáků. To zajistí, že se úspěšně postaráte o všechny korely ve vaší domácnosti.

Metoda 1 ze 3: Představení korely navzájem

 1. 1
  Zajistěte, aby ptáci byli bez chorob. Než dáte několik korelek do jednoho domova, měli byste se ujistit, že jsou všechny bez chorob. Nedovolte jim, aby se hned dostali do vzájemného kontaktu a nechte všechny příchozí ptáky posoudit veterinářem, než budou sdílet prostor s vašimi stávajícími ptáky.
  • Měli byste se pokusit umístit nového ptáka do karantény po dobu 30 dnů, než ho představíte ostatním ptákům.
  • Zdraví jedinci by měl být obecně ve střehu, měl dobře postaráno peří a jasné oči, a nemělo by mít výtok pocházející z očí a nosních dírek.
 2. 2
  Představte své ptáky navzájem, když jsou mladí, pokud je to možné. Mladší ptáci se obvykle mohou snáze přizpůsobit životu s jinými ptáky než starší ptáci odchovaní od jiných ptáků. Pokud máte mladého ptáka a uvažujete o přidání dalšího ptáka do svého stáda, udělejte to dříve než později.
  • Mladí ptáci, kteří jsou chováni společně, se však vždy více zaměří na sebe než na vás. Pravděpodobně si vytvoří silné pouto, které vydrží celý život.
 3. 3
  Držte ptáky nejprve v jednotlivých klecích. Je důležité nechat ptáky navzájem se přizpůsobit, než se je pokusíte dát dohromady do klece. Pokud jim umožníte, aby se navzájem poznali, zatímco mají každý svou vlastní klec, umožní vám to posoudit, zda ptáci mají takové osobnosti, aby mohli společně koexistovat.
  • Umístění ptačích klecí vedle sebe jim umožní navzájem se poznat, aniž by hrozilo, že se jeden nebo oba stanou teritoriálními.
  Chcete-li získat další tipy od našeho spoluvlastníka z oblasti veterinární medicíny
  Chcete-li získat další tipy od našeho spoluvlastníka z oblasti veterinární medicíny, například o tom, jak udržet několik korelek zdravé, pokračujte ve čtení!
 4. 4
  Představte ptáky mimo jejich klece. Korela klec je její zvláštní bezpečné místo, takže mohou být teritoriální, když je do jejich prostoru zavlečen nový pták. Abyste zajistili, že první kontakt vašeho ptáka bez mříží proběhne hladčeji, vezměte oba ptáky na neutrální místo a nechte je setkat se tváří v tvář pryč od jejich klecí.
  • Klíčem je minimalizovat jakoukoli šanci na tření nebo agresi při prvním setkání ptáků, aby se mohli navzájem mírumilovně poznat.
  • Tato schůzka musí být pod dohledem, abyste je mohli od sebe odsunout, pokud se nedohodnou.

Metoda 2 ze 3: Umístění více korelek u vás doma

 1. 1
  Korely dávejte dohromady do stejné klece, pouze pokud spolu vycházejí. Dávat korely stejného pohlaví dohromady do klece obvykle funguje dobře, pokud se dohodly během prvních setkání. Abyste se však vyhnuli potenciálnímu teritoriálnímu chování, zvažte pořízení nové klece, která je dostatečně velká pro oba ptáky, a nechte je, aby se do ní oba přestěhovali současně. S dostatečným prostorem a neutrálním územím pro začátek je připravena scéna pro mírové soužití.
  • Pokud se rozhodnete pro novou a „neutrální“ klec, ujistěte se, že všechna zařízení a příslušenství, jako jsou hračky a misky na jídlo, jsou nová, aby ptáci nebránili majetek, který byl kdysi jejich.
  • Pokud dáte dohromady korely samce a samičku, mohou spolu vycházet, ale pravděpodobně skončíte s korely mláďat.
 2. 2
  Zvažte trvalé držení ptáků v oddělených klecích. Někdy, když máte více ptáků, je nejjednodušší nechat je navždy v různých klecích. Tím se zajistí, že každý z nich bude mít dostatek prostoru a že každý získá veškeré jídlo, vodu a přístup k hračkám, které potřebuje. Pomůže také zajistit, aby se navzájem nestali agresivními nebo územními.
  • Chov ptáků v oddělených klecích neznamená, že spolu nebudou komunikovat. Klece můžete postavit vedle sebe a můžete je současně pustit z jejich klecí, pokud chcete.
 3. 3
  Oddělte ptáky, kteří spolu nevycházejí. Pokud máte ptáky, kteří jsou vůči sobě agresivní, i když jsou chováni v oddělených klecích, budete muset držet jejich klece daleko od sebe. Pokud přestanou agresivní chování, když jsou klece odděleny několika stopami, přesuňte je na opačné strany stejné místnosti. V závažných případech je však možná budete muset držet úplně v oddělených místnostech.
  • Je lepší nechat ptáky, kteří se nemají rádi, mimo sebe, než doufat, že si na sebe nakonec zvyknou. Stres agresivity a strachu může také ovlivnit zdraví ptáka a postoj k vám.
Než dáte několik korelek do jednoho domova
Než dáte několik korelek do jednoho domova, měli byste se ujistit, že jsou všechny bez chorob.

Metoda 3 ze 3: splnění potřeb více korelek

 1. 1
  Zajistěte všechny základní potřeby svých ptáků. Všem ptákům je třeba zajistit potravu, vodu a duševní stimulaci. Korely jsou obvykle mentálně stimulovány, když dostávají různé hračky, jako jsou zvonky, zrcadla, žvýkací hračky a houpačky.
  • Každý z vašich ptáků by měl mít neustále přístup k potravě, vodě a stimulaci. Pokud máte v jedné kleci více ptáků, pak musíte mít v této kleci více misek s jídlem a vodou. Do klece byste měli dát také nejrůznější hračky.
 2. 2
  Vyhraďte si více času na práce související s ptáky. Mít více korelek prodlouží dobu potřebnou k řádné péči o ně. Budete muset trávit více kvalitního času se svými domácími mazlíčky, ale také budete muset trávit více času úklidem klecí a výměnou jídla a vody.
  • I když máte ve stejné kleci více ptáků, tato klec se rychleji znečistí. Bude vyžadovat častější čištění než u jediného ptáka.
 3. 3
  Strávte kvalitní čas se všemi svými ptáky. Když máte více ptáků, je důležité, abyste každému z nich věnovali určitý čas. Každý z nich pravidelně vyndávejte z klecí a udělejte si čas na jejich výcvik a socializaci, aby všichni vaši ptáci byli i nadále zdravými a šťastnými mazlíčky.
  • Je dobré vytvořit si rozvrh, kdy se s každým ptákem potloukáte, aby se všem dostalo stejné pozornosti.
  • Jednostranná pozornost může u některých ptáků časem na vás žárlit a být agresivní.
  Že si korely navzájem řádně představujete
  Především se ujistěte, že si korely navzájem řádně představujete a splňujete potřeby více ptáků.
 4. 4
  Buďte připraveni na změnu zájmu vašeho ptáka o vás. Když máte jen jednu koreliku, pravděpodobně na vás zaměří veškerou pozornost. Může na vás zpívat nebo pískat a možná by rád trávil čas vsedě na ruce nebo na rameni. Pokud však do svého domova zavedete nového ptáka, váš první pták by mohl vašemu novému ptákovi věnovat velkou pozornost. To je zcela normální chování, které může nebo nemusí nastat s přidáním nových ptáků, ale měli byste se na tuto změnu připravit.
  • Temnou stránku změny zájmu o vás obvykle převažuje výhoda, kterou váš pták získá, když bude moci neustále komunikovat s jiným ptákem. Mohou si navzájem poskytnout více interakcí a pozornosti, než kolik jim člověk obvykle poskytne.
 5. 5
  Pečujte o zdraví všech svých ptáků. Zatímco korely bývají relativně odolnými ptáky, potřebují pravidelnou veterinární péči, aby zajistily, že zůstanou zdravé. Vezměte všechny své ptáky na každoroční zkoušku a pravidelně je vyhodnoťte, zda nevykazují známky špatného zdraví.
  • Při posuzování zdraví vašich ptáků se podívejte na jasnost jejich očí, stav jejich peří, úroveň jejich energie a hledejte jakékoli změny v chování.

Otázky a odpovědi

 • Mohu dát dvě samice korely s jedním samcem?
  Jistě, ale musíte se ujistit, že jsou sterilizováni/kastrováni, aby byli neplodní. Musíte se také ujistit, že jsou kolem sebe pohodlní. Nejlepší je jít s korely, které spolu žily delší dobu (tj. Sourozenci, kteří se znají od malička).
 • Mám zavedenou rodinu dvou samců korelek, jedné ženy a šesti dětí. Získat od přítele další dva dospělé muže, riskovat, dát je všechny dohromady?
  Je lepší umístit děti do oddělených klecí, pokud jsou zakoupeny, nebo umístit 2, které se chovají, do klecí s dětmi, pokud jsou ještě mladé, a druhý muž do jiné klece. Ujistěte se, že jsou všechny uloženy v oddělených místnostech.
 • Mohl bych umístit dvě nové mladé korely do stejné (nové) klece?
  Ano můžeš. Jsou to velmi společenští ptáci. Vycházejí spolu velmi dobře. Ujistěte se, že je budete nějakou dobu sledovat, abyste si znovu potvrdili, že spolu vycházejí. Pokud z nějakého důvodu bojují, oddělte je a dejte je do klecí vedle sebe a poté je po nějaké době zkuste znovu zavést zpět do stejné klece.
 • Mám samičku a ta seděla na vejcích a když vyšla ven, hodně kecla. Je to normální?
  Slepice se zřídka vyprázdňují v hnízdě, aby pomohly udržet ho v čistotě a aby se zabránilo hromadění bakterií v hnízdě. Když tedy hnízdo opustí, budou mít nadměrně velký trus, protože ho drží déle než obvykle. Takže ano, je to naprosto normální, váš pták je v pořádku.
 • Moje 2 korely jsou spolu 5 let, ale samec je vůči ženě agresivní. Mám je oddělit?
  Kdykoli se vaši ptáci hádají, na chvíli je oddělte a pak je pomalu znovu spojte.

Související články
 1. Jak zlepšit ptačí dietu?
 2. Jak léčit chlamydiózu v korelech?
 3. Jak udržet korely zdravé při chovu?
 4. Jak nakrmit eklektus?
 5. Jak nakrmit šišku?
 6. Jak krmit hrdličky?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail