Jak uklidnit psa přírodními prostředky?

Pokud je váš pes nervózní nebo nervózní
Pokud je váš pes nervózní nebo nervózní, promluvte se svým psem, abyste ho uklidnili.

Když je váš pes nervózní nebo nervózní, můžete ho uklidnit přirozeně, bez použití jakýchkoli léků nebo jiných umělých prostředků. Psi jsou obecně šťastní a mohou se cítit klidně a uvolněně, když se s nimi dobře zachází, krmí je a často napájí, chovají se v prostředí bez stresu a hodně cvičí. Jakmile provedete tyto základní kroky, můžete se naučit svého psa uklidnit pomocí jemných bylinných procedur a dalších přírodních technik, včetně socializace psa, aby se cítil dobře ve veřejném prostředí.

Metoda 1 ze 3: Uklidnění psa bylinnými kúrami

 1. 1
  Podejte psovi bylinný doplněk orálně. Komerčně je k dispozici spousta přírodních bylinných doplňků, ať už ve formě pilulek nebo v tinkturách. Můžete je dát přímo svému psovi nebo je přimíchat do běžného jídla. Mnoho stejných bylinných doplňků, které mají uklidňující účinek na člověka, bude fungovat i na psy. Poraďte se však se svým veterinářem, než svému psovi podáte bylinné doplňky, kde najdete pokyny pro správné dávkování a jakákoli varování.
  • Doplňky ze smíšených bylin se často prodávají pod názvy jako „Dog Calm“ nebo jinými značkami a budou zahrnovat nějakou směs třezalky a kozlíku lékařského. Podívejte se také na produkty, které obsahují uklidňující přísady, jako je oves, lebka a echinacea.
 2. 2
  Podejte valeriánovi, aby uklidnil vzrušujícího psa. Jedná se o sedativní bylinu, která je účinná při léčbě vzrušení a úzkosti psů. Obecně můžete kozlík koupit v sušené nebo kapslové formě a podávat ho psovi orálně, zabalený v kousku sýra nebo s pamlskem. Ošetřete psy před situacemi, během nichž je pravděpodobné, že budou vzrušeni.
  • Na každých 14 kg, které váš pes váží, aplikujte bylinné tinktury nebo sušené bylinky v množství mezi 0,25 a 0,5 mililitru. Podávejte 2–3krát denně v průběhu několika dnů.
 3. 3
  Uklidněte svého psa jinými bylinnými oleji. Olejové směsi často obsahují bylinku lebky, která se používá pro podobné uklidňující účely. Většina komerčních bylinných směsí obsahuje nějakou kombinaci přísad a jsou mnohem levnější, a přitom stále představují účinný způsob, jak uklidnit psy.
  • Mučenka má uklidňující vlastnosti, ale není sedativem. Je účinný při rychlém uklidnění vystrašených zvířat a je vhodný na cestování a jiné stresové situace, během nichž je pes pravděpodobně vzrušený. Podívejte se na mučenku ve formě pilulek nebo esenciálních olejů v místním obchodě s chovatelskými potřebami nebo přírodním zbožím.
 4. 4
  Použijte lokální mast. Několik kapek přírodních esenciálních olejů na zadní straně krku může pomoci uklidnit psy. Jiní lidé rádi nanesou trochu oleje na holou kůži uvnitř ucha, ale ne do samotného zvukovodu. K uklidnění vzrušujících psů se používá řada různých olejů a směsí. Podívejte se na masti, které obsahují sedativní byliny, včetně jetele červeného, kořene pampelišky, hlohu a echinacey.
  • Váš místní obchod s chovatelskými potřebami by měl mít užitečné možnosti masti, vyrobené ze směsi různých přírodních olejů, které jsou vynikající pro uklidnění jakéhokoli zvířete.
  • Levandulový olej se běžně používá k uklidňujícím účelům, protože má aromatické terapeutické vlastnosti společné lidem a domácím zvířatům.
 5. 5
  Použijte feromonový difuzér. Plug-in difuzér nebo feromonový difuzér s límcem uvolňuje vůni, kterou lidský nos nezjistí, ale kterou silný nos psa dokáže zachytit. Tyto feromony pomáhají tomu, aby se pes cítil „mateřský“ a klidný tím, že uvolňuje chemikálie podobné těm, které produkují kojící samice.
Vaše vlastní nervózní nálady se mohou přenést na vašeho psa
Vaše vlastní nervózní nálady se mohou přenést na vašeho psa, takže zůstaňte v klidu a váš pes tuto náladu zrcadlí.

Metoda 2 ze 3: Zajistěte svému psovi klidné prostředí

 1. 1
  Vytvořte svému psovi bezpečný prostor. Dopřejte svému psovi klidné a bezpečné místo, kam se můžete stáhnout. Umístěte měkké přikrývky a žvýkací hračky do rohu ložnice, skříně nebo kryté chovatelské stanice. Povzbuďte svého psa, aby tam šel, když cítí úzkost nebo strach. Pravidelně psa kontrolujte, ale buďte potichu a nechte zvíře co nejvíce o samotě.
  • Tento typ bezpečného prostoru nechá psa ustoupit a uklidnit se, když je ve stresu nebo se bojí.
 2. 2
  Vezměte psa na častější procházky. Pokud se váš pes neusadí nebo se zdá být nervózní a nemůžete přijít na to, proč, může to být známkou toho, že zvíře není dost často venku a nedostává dostatek pohybu. Psům, zejména mladým štěňatům, by měl být umožněn pravidelný běh, alespoň 3-4krát denně.
  • Pokud váš pes hlasitě lapá po dechu nebo vás nepřestane obtěžovat, může být nemocný nebo musí naléhavě jít ven. Dokud nezjistíte typické chování vašeho konkrétního psa, předpokládejte, že jakékoli vzrušené chování může naznačovat potřebu jít ven a jít na záchod. Pokud nechcete mít nepořádek na podlaze, vezměte psa okamžitě ven.
 3. 3
  Správně socializujte svého psa. Je normální, že se psi při setkání s novými lidmi nebo novými psy vzrušují. Pokud se však váš pes neuklidní nebo je hyperaktivní vůči novým lidem a psům, je to známka toho, že musíte co nejdříve začít zvyšovat socializaci svého psa. Nechte psa pravidelně potkávat co nejvíce nových lidí a psů.
  • Vezměte své psy na procházky a požádejte o svolení pozdravit ostatní psy, které potkáte. Když se pes chová, odměňte ho pamlskem. Používejte jasné verbální povely a mějte psa pod kontrolou.
 4. 4
  Udržujte svůj dům v klidu. Hlasité zvuky, křik a hudba mohou být pro zvířata, zejména pro psy, velmi stresující. Psi mají velmi citlivý sluch, takže hudba na mírné úrovni pro vás může u citlivého psa vyvolávat stres. Zkuste svůj prostor ztišit, zvláště pokud máte psa, který je nervózní nebo snadno vzrušený.
  • Někdy může k uklidnění některých psů přispět velmi tichá hudba. Pokud musíte být na chvíli pryč, pusťte si na pozadí jemnou klasickou hudbu nebo okolní zvuky.
  • Některým lidem se daří nechat rádio nebo televizi, když musíte být pryč, aby psům pomohl cítit se, jako by byl někdo poblíž.
 5. 5
  Kupte psovi hromové tričko. Hromová trička jsou jako příjemné přikrývky, které se omotají kolem vašeho psa. Ty se běžně používají během bouřek a během cestování ke zklidnění nervózních mazlíčků. Jsou běžně k dostání v obchodech se zvířaty. Pokud dáváte přednost výrobě vlastních, můžete si je vyrobit z příjemného trička pro střední až velké psy. Vyřízněte další prostor do krku, aby krk zvířete nebyl sevřen.
  • Neexistuje mnoho definitivních důkazů, které by ukazovaly, že tyto skutečně fungují. Někteří majitelé psů na to přísahají, zatímco jiní to považovali za zbytečné. Účinnost hromového trička může záviset na osobnosti každého konkrétního psa.
Které psa stresují
Váš pes po vás bude hledat narážky v chování: buďte klidní a asertivní v situacích, které psa stresují.

Metoda 3 ze 3: interakce se psem, aby se uklidnil

 1. 1
  Psa více mazejte a masírujte. Je důležité, abyste ke svému zvířeti byli laskaví a laskaví, a někdy pouhé pohlazení vašeho psa může pomoci snížit spoustu stresu a úzkosti. Psa můžete také jemně masírovat, abyste ho uklidnili-zaměřte se na masáž tlakových bodů vašeho psa: chodidel, uší a temene hlavy. Tato masáž uklidní a uklidní vašeho psa, podobně jako lidi uklidňuje relaxační masáž.
  • Psi jsou společenská zvířata a daří se jim v kontaktu a náklonnosti. Ujistěte se, že každý den strávíte alespoň 30 minut-nejlépe více mazlení se svým psem, hraní si s ním a trávení času se zvířetem.
  • Buďte v klidu, když jste kolem svého psa. Mluvte tichým a uklidňujícím hlasem a pohlaďte psa velmi klidně a pomalu.
 2. 2
  Věnujte svému psovi více času. Psa může stresovat spousta různých věcí. Pokud cestujete nebo jste často nepřítomní, psi mohou být nervózní. Mnoho plemen psů potřebuje lidé pravidelně uklidňovat, jinak se stanou vystresovanými.
  • Váš pes po vás bude hledat narážky v chování: buďte klidní a asertivní v situacích, které psa stresují. Vaše vlastní nervózní nálady se mohou přenést na vašeho psa, takže zůstaňte v klidu a váš pes tuto náladu zrcadlí.
 3. 3
  Změňte jídelníček psa. Stejně jako lidé jsou psi velmi ovlivněni jejich stravou a jejich nálady mohou v důsledku špatné výživy trpět. Komerční pamlsky pro psy často obsahují přísady a přísady, které mohou nadměrně stimulovat systém psů. Kupte si přírodní pamlsky nebo si vyrobte vlastní. Pokud se rozhodnete vyrábět vlastní pochoutky, můžete použít oves, který dodává energii, ale prostřednictvím komplexních sacharidů, které se pomalu uvolňují.
  • Nekrmte psy od stolu. Psi potřebují vyváženou stravu bohatou na bílkoviny, komplexní sacharidy a vitamíny, stejně jako vy. Nekrmte je pamlsky a kostmi.
 4. 4
  Vezměte psa k veterináři, pokud vykazuje známky nemoci. Pokud pes těžce dýchá nebo slintá nebo jí hodně trávy, může to být známka toho, že je nemocný nebo jinak zraněný. Psi, kteří jsou nemocní, se často snaží usnout a v noci mohou silně dýchat. Dávejte si velký pozor, abyste příznaky nemoci neinterpretovali jako pravidelnou nervozitu.
  • Zvracení nebo průjem jsou u psů běžné a mohou být jen známkou nervozity nebo toho, že potřebujete změnit stravu psa. Pokud to trvá déle než dva dny, zavolejte veterináře.
Aby se pes cítil „mateřský“ a klidný tím
Tyto feromony pomáhají tomu, aby se pes cítil „mateřský“ a klidný tím, že uvolňuje chemikálie podobné těm, které produkují kojící samice.

Tipy

 • Pokud je váš pes nervózní nebo nervózní, promluvte se svým psem, abyste ho uklidnili. Udělejte svůj hlas uklidňujícím a přátelským. Řekněte něco jako: „Teď se uklidni“ nebo „To je v pořádku“.
 • Nedávejte svému psovi bylinný heřmánek v žádné formě. Přestože tato bylina může mít na člověka uklidňující účinek, je pro zvířata jedovatá a může mít za následek příznaky včetně průjmu, zvracení a alergických reakcí.

Otázky a odpovědi

 • Proč můj pes šílí štěkotem, když můj manžel odejde z domu?
  Je to úzkost. Zkuste svého manžela promluvit se psem klidným a uklidňujícím hlasem několik minut, než odejde, aby byl váš pes v uvolněnějším stavu.
 • Můj pes velmi dychtí kvůli ohňostroji. Co můžu dělat?
  Psi nemají rádi ohňostroje, protože ohňostroje jsou hlasité a bolí je uši. Měli byste dát svého psa do domu v místnosti, kde nebudou moci tak intenzivně slyšet ohňostroj.
 • Můj pes je společenský, ale pokud zůstane sám, trpí strašnou sociální úzkostí. Co bych měl dělat?
  Kupte svému psovi velkou přepravku. To se stane „bezpečným prostorem“ vašeho psa. Nikdy do ní nelezte a nevytahujte z ní svého psa, když je uvnitř. Pokud je něco, co uklidňuje vašeho psa (kromě vás, samozřejmě), umístěte jej do kotce spolu s dekou, na kterou si může lehnout. Pokud si myslíte, že by se pokusila sníst cokoli v přepravce a hrozilo by jí udušení, nechte to na holičkách. Kdykoli odejdete, umístěte ji do klece. Zpočátku to bude vypadat krutě, ale nakonec do chovatelské stanice vběhne ochotně, kdykoli si obujete boty a popadnete klíče od auta!
 • Můj pes štěká téměř celý den pro všechny kolemjdoucí?
  To může být známkou toho, že váš pes potřebuje více pohybu a má zadrženou energii. Vezměte svého psa na procházku alespoň dvakrát denně, nebo ho nechte hodinu pobíhat na poli nebo na zahradě. Pokud to nepomůže, zkuste svého psa více socializovat, aby noví lidé pro něj již nebyli neočekávaní nebo překvapující. Možná budete muset svého psa vzít k profesionálnímu trenérovi, který vám s tímto problémem pomůže.
 • Jak mohu pomoci 6letému psovi, který celý svůj dosavadní život strávil v kleci, relaxovat a důvěřovat nám?
  Tento proces bude nějakou dobu trvat a možná budete muset zapojit profesionálního trenéra. Dopřejte svému psovi bezpečný prostor ve vašem domě, kam může chodit, a neobtěžujte ho lidé ani jiná zvířata, a nechte psa, aby se pomalu aklimatizoval na vás a další členy vaší rodiny. Pohybujte se pomalu a záměrně kolem psa a nechte ho očichat ruce, než ho pohladíte.
 • Můj pes se bojí hluku přicházejícího od myší pod podlahou. Jak mu mohu pomoci?
  Kdykoli ukáže, že se bojí, dejte mu pamlsek, který mu ukáže, že je vše v pořádku. Umístěte past na myši (kde na vás pes nedosáhne), kde si myslíte, že jsou myši.

Komentáře (2)

 • ssimcik
  Dobré nápady, zejména vůně a hudební návrhy.
 • klloyd
  Jsem ráda, že jsem se dozvěděla o přírodních prostředcích. Zkusím je. Děkuju.
Související články
 1. Jak zacházet s tasemnicí u psů?
 2. Jak vycvičit výmarského ohaře?
 3. Jak zkrotit psa?
 4. Jak vycvičit psa, aby hrál peekaboo?
 5. Jak diagnostikovat ascaridy u psů?
 6. Jak získat krmivo pro psy zdarma?
Tento web používá cookies k analýze návštěvnosti a personalizaci reklam. Pokud stránky dál používáte, dáváte najevo, že s tím souhlasíte. Pro více informací navštivte naše Zásady ochrany osobních údajů.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail