Jak zastřihnout kuřecí křídla?

Chcete -li sejmout kuřecí křídla, začněte jemným natažením jednoho z kuřecích křídel, čímž odhalíte letky, což jsou nejdelší peří na křídle. Poté ostrými nůžkami jednoduše seřízněte 6 centimetrů z prvních 10 letek. Nestříhejte peří kratší než to, jinak byste si mohli poranit kuře. Také si nedělejte starosti s oříznutím jeho druhého křídla, protože oříznutí jednoho bude stačit, aby neletělo. Chcete -li se dozvědět, jak pomoci vašemu kuřeti shodit oříznutá křídla, když se líná, přejděte dolů!

Chcete -li sejmout kuřecí křídla
Chcete -li sejmout kuřecí křídla, začněte jemným natažením jednoho z kuřecích křídel, čímž odhalíte letky, což jsou nejdelší peří na křídle.

Oříznutí křídel vašich kuřat je dobrý způsob, jak jim dát volný výběh, aniž byste se museli obávat, že odletí. Je to jednoduchý a bezbolestný postup. Přečtěte si následující jednoduché kroky, abyste se dozvěděli, jak oříznout křídla vašich kuřat.

Kroky

 1. 1
  Chytněte kuře. Jsou to rychlé maličkosti, takže se to snadněji řekne, než udělá. Pokud jsou vaše kuřata v kotci, pomůže partnerovi, aby kuře zahnal do rohu a chytil ho. Zvažte použití pole uzavřete do rychle kuře.
  • Pokud kuře začne mávat křídly, jemně je přidržte rukama a přitiskněte je k tělu, dokud se kuře neklidní.
  • Během procedury si dejte pozor na jejich drápy a zobák. Dvěma rukama je držte za prsa s nohama zastrčenýma dozadu a křídly zajištěnými. To je obvykle činí docela učenlivými, což usnadňuje jejich správu.
 2. 2
  Roztáhněte křídlo a obnažte letky. Letové peří je nejdelší křídlové peří a nejvíce připomíná tradiční „peří“, které můžete vidět na obrázku nebo kresbě. Také mají někdy trochu jinou barvu než ostatní peří. Peří, které budete stříhat, je prvních deset, což jsou nejdelší peří a slouží ke sundávání.
  • Pomáhá držet partnera při stříhání nebo naopak.
  Jak oříznout křídla vašich kuřat
  Přečtěte si následující jednoduché kroky, abyste se dozvěděli, jak oříznout křídla vašich kuřat.
 3. 3
  Ostrými nůžkami odstřihněte nejdelší letky pouze z jednoho křídla. Klip přibližně v polovině vzdálenosti mezi špičkou a rychlou. Pokud se zaměříte na polovinu bodu peří, nebudete ani blízko k poranění kuřete, ale sundáte dostatek peří, aby bylo kuře obtížné létat. Obecně platí, že nemusíte odstraňovat více než 6 centimetrů (2,4 palce) peří. Chcete, aby byl postup pro kuře co nejpohodlnější, takže vzlétněte co nejméně.
  • Každé křídlo je dobré připnout, ale pouze jedno. To způsobí, že kuřata vzlétnou z rovnováhy, takže nebudou létat. Silné kuře mohlo vzlétnout se symetrickými křídly, dokonce i zkrácenými.
  • Pokud chcete oříznout peří kratší, držte křídlo na světle, abyste viděli, jak daleko začínají cévy směrem k rychlému. Klipem těsně nad tímto bodem odstraníte většinu letového peří.
 4. 4
  Sledujte obtížnost, jak se kuřata líná. Oříznuté peří se někdy nebude líbat tak snadno a budete jim muset trochu pomoci. Opakujte postup chytání kuřete a prsty jemně vypracujte peří, pokud se zdá, že kuře má potíže s línáním.
  • Poté, co kuře dokončí línání, znovu připněte křídla ve stejném postupu.

Tipy

 • Pokud máte pochybnosti o tom, jak to udělat, navštivte místního veterináře.

Varování

 • Neodstraňujte žádné jiné peří, protože je to nutné pro izolaci.

Otázky a odpovědi

 • Jaké jemné mýdlo dostupné ve Velké Británii je možné použít na mé slepice?
  Mytí/čištění vašich kuřat není vůbec nutné, pokud žijí venku nebo mají pravidelný přístup do prašné/špinavé oblasti. Kuřata „se koupe v prachu“, alias válení se v hlíně, aby se dostala pod křídla a peří. Může se to zdát hrubé, ale je to jejich přirozený způsob, jak se zbavit parazitů a dalších škodlivých věcí, které mohli nahromadit.
 • Jak vysoko mohou kuřata vyskočit po oříznutí křídla?
  Kuře může vyskočit asi o dvě stopy.
Související články
 1. Jak naučit papouška s jestřábí hlavou mluvit?
 2. Jak zlepšit ptačí dietu?
 3. Jak naučit svého andulka, aby vás miloval?
 4. Jak žít s moluckým kakadu?
 5. Jak chovat korely?
 6. Jak si ponechat Lovebird jako domácího mazlíčka?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail