Jak vyčistit zvratky z dřevěných podlah?

Po vyčištění podlah čističem
Po vyčištění podlah čističem, jako je deionizovaná voda, naneste na podlahu jedlou sodu, abyste odstranili jakýkoli zápach nebo zbytky, které mohou dřevo obarvit.

Bohužel se stávají nehody. Lidé, zvířata a malé děti někdy zvracejí na zem. Naštěstí se dřevěné podlahy snadno čistí pomocí čisticího prostředku na bázi enzymů a vody. Pokud přetrvává zápach, mohou být použity domácí výrobky k jeho odstranění. S trochou pečlivosti byste měli být schopni úspěšně odstranit zvratky z dřevěných podlah.

Metoda 1 ze 3: Rychle uklidit nepořádek

 1. 1
  Chraň sebe. Pokud má nemocný nějaký druh viru, nechcete se mu vystavit. Nasaďte si jednorázové rukavice. V případě potřeby použijte zvláštní ochranu, například hygienickou masku.
 2. 2
  Okamžitě setřete všechny velké kusy. Zvracení má často velké kusy jídla. Ty by měly být okamžitě setřeny papírovými ručníky. Okamžitě přeneste co nejvíce velkých kusů do pytle na odpadky.
  ODBORNÁ TIP

  Rychle vyčistěte zvratky, než dojde k dalšímu poškození podlah. Neotírejte zvratky, které by mohly prosáknout do spár podlahy. Pomocí houbičky nebo papírových ručníků nasákněte co nejvíce zvratků a poté skvrnu setřete roztokem teplé vody a octa. Když je oblast čistá, zcela ji osušte.

 3. 3
  Místo vydrhněte enzymatickým čističem a vodou. Zvracení je často kyselé a vyžaduje čistič obsahující enzymy. Měli byste být schopni najít čističe enzymů online nebo v obchodních domech. Nastříkejte trochu čističe na zvratky. Poté pomocí vlhkého hadru nebo papírového ručníku jemně vydrhněte zvratky z podlahy.
  • Pokud nemáte po ruce enzymatický čistič, můžete použít mýdlo na nádobí. I když je obecně nejlepší použít silnější čisticí prostředek, mýdlo na nádobí ve vaší kuchyni může fungovat v malém množství.
 4. 4
  Nasákněte jakékoli přetrvávající zvratky. Pokud na podlaze zůstanou nějaké zvratky, namočte je. Tekuté zbytky mohou například po čištění přetrvávat. Na místo přitlačte papírový ručník nebo čistý hadr, abyste odstranili všechny přetrvávající stopy zvratků.
Naštěstí se dřevěné podlahy snadno čistí pomocí čisticího prostředku na bázi enzymů
Naštěstí se dřevěné podlahy snadno čistí pomocí čisticího prostředku na bázi enzymů a vody.

Metoda 2 ze 3: odstranění zápachu

 1. 1
  Přidejte jedlou sodu. Jedlá soda přirozeně eliminuje nejrůznější pachy. Pokud vůně zvratků přetrvává poté, co ji vyčistíte, míchejte jedlou sodu a vodu, dokud nevytvoříte hustou pastu. Poté pastu rozetřete na páchnoucí oblast. Jedlou sodu zakryjte papírovou utěrkou a nechte přes noc odležet. Ráno papírový ručník vyjměte a vysajte zbylou jedlou sodu.
 2. 2
  Používejte silná vonná mýdla. Mýdla se silným zápachem a prostředky eliminujícími zápach mohou snadno odstranit zápach zvratků z vaší podlahy. Pokud vůně přetrvává, zkuste na oblast použít některé z následujících položek:
  • Mýdla určená k odstranění zápachu domácích zvířat
  • Mýdla se silnými vůněmi
  • Směs silně vonícího šamponu a kondicionéru
 3. 3
  Zkuste ocet a vodu. Smíchejte jeden díl destilovaného octa se dvěma díly vody. Poté přidejte několik kapek mýdla na nádobí s vůní citrusů. Vyčistěte oblast směsí octa a vody a zjistěte, zda si všimnete sníženého zápachu.
 4. 4
  Spritz na nějaký čistič oken. Čistič oken má silný zápach a může maskovat zápach. Čistič oken však nejprve zřeďte trochou vody, protože silné chemikálie mohou dřevěnou podlahu poškodit. Otřete oblast zředěným čističem oken a zjistěte, zda si všimnete čerstvějšího zápachu.
S trochou pečlivosti byste měli být schopni úspěšně odstranit zvratky z dřevěných podlah
S trochou pečlivosti byste měli být schopni úspěšně odstranit zvratky z dřevěných podlah.

Metoda 3 ze 3: vyhýbání se běžným chybám

 1. 1
  Nejprve vyzkoušejte všechny čisticí prostředky, které použijete. Před použitím čisticího prostředku naneste na malou, nepozorovatelnou skvrnu na podlaze. Nechte několik hodin působit, abyste se ujistili, že nepoškodí vaši podlahu.
  ODBORNÁ TIP

  K odstranění pachů použijte jedlou sodu. Po vyčištění podlah čističem, jako je deionizovaná voda, naneste na podlahu jedlou sodu, abyste odstranili jakýkoli zápach nebo zbytky, které mohou dřevo obarvit. Po hodině můžete vysát jedlou sodu.

 2. 2
  V případě znečištění kontaktujte profesionála. Zvracení může způsobit skvrny ve dřevě. Ty nejlépe řeší profesionálové. Dřevěnou podlahu můžete snadno poškodit tím, že se ji pokusíte vyčistit sami, proto se obraťte na profesionálního čističe, který skvrny vyřeší.
 3. 3
  Při drhnutí buďte jemní. Dřevěná podlaha se může snadno poškrábat. Při čištění používejte neabrazivní hadr a zvratky pomalu a jemně vydrhněte. Tím se snižuje pravděpodobnost vzniku škrábanců.

Varování

 • Nepoužívejte bělidlo na dřevěnou podlahu; riskuje vytvoření trvalé skvrny.

Otázky a odpovědi

 • Mnohokrát jsem se pokusil dostat z mého dřevěného nábytku skvrnu od kočičího puku. Co mohu dělat, když stále nevychází?
  Časem to může vyjít. Můžete také zkusit vyhledat online čistič speciálně k tomu určený. Mám také kočky a používám čistič podlah z tvrdého dřeva a vytírám ho doslovem, abych odstranil skvrnu. Obvykle to časem odezní.

Komentáře (3)

 • pazderovadenisa
  Vyčistil jsem psovi zvratky z podlahy a dopadlo to dobře!
 • wandawyman
  To je opravdu dobré, když to potřebujete, má dostatek podrobností, aby mohl úkol provést správně.
 • gweimann
  Článek byl podrobný a plný praktických znalostí.
Související články
 1. Jak vyčistit sprchovou hlavici?
 2. Jak měřit tapety?
 3. Jak namazat stropní ventilátor?
 4. Jak opravit aerobní únik?
 5. Jak koupit nepromokavou podložku do matrace?
 6. Jak udělat postel v hotelu?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail