Jak nastavit modem Surfaboard Motorola?

Vezměte koaxiální kabel vycházející ze zdi
Vezměte koaxiální kabel vycházející ze zdi (podobný koaxiálnímu kabelu připojenému k vaší televizi pro vaši kabelovou službu) a zapojte jej do koaxiálního portu umístěného za modemem SURFboard.

SURFboard je kabelový modem vydaný společností Motorola. Nabízí rychlost procházení až 160 MBPS a lze jej použít téměř u všech hlavních amerických poskytovatelů kabelových internetových služeb, jako jsou Comcast, Time Warner a mnoha dalších. Stejně jako všechny ostatní kabelové modemy, i surfovací prkno Motorola se velmi snadno nastavuje a připojuje k vaší stávající internetové službě doma nebo v práci.

Kroky

 1. 1
  Připojte k modemu koaxiální kabel. Vezměte koaxiální kabel vycházející ze zdi (podobný koaxiálnímu kabelu připojenému k vaší televizi pro vaši kabelovou službu) a zapojte jej do koaxiálního portu umístěného za modemem SURFboard. Ujistěte se, že jste připojení pevně zajistili přišroubováním koaxiálního kabelu k portu modemu.
 2. 2
  Připojte modem surfovacího prkna k počítači. Vezměte internetový kabel, který je součástí balíčku modemu, a zapojte jej do portu „Ethernet“ na zadní straně desky SURFboard. Druhý konec internetového kabelu zapojte do síťového (LAN) portu na zadní straně počítače nebo notebooku.
  • Na vašem počítači bude jen jeden port, kam se tento kabel vejde, takže nebude těžké ho identifikovat.
 3. 3
  Připojte modem ke zdroji napájení. Získejte napájecí adaptér a zapojte jej do napájecího portu umístěného za modemem SURFboard. Druhý konec adaptéru zapojte do elektrické zásuvky.
 4. 4
  Zapněte modem. SURFboard zapnete stisknutím tlačítka Standby/Power v horní části. Stavové kontrolky modemu začnou blikat.
 5. 5
  Zaregistrujte a aktivujte svůj modem (surfovací prkno nebo jiný modem) u poskytovatele internetu (comcast, time warner, verizon...).
 6. 6
  Počkejte, až se rozsvítí každé světlo, začne blikat a poté zhasne. Pokud máte pouze modré blikající světlo pro downstream (kontrolka vpravo pod kontrolkou napájení), musíte kontaktovat svého poskytovatele internetu a zaregistrovat u něj svůj modem.
Jak nastavím modem Motorola SURFboard jako posilovač
Jak nastavím modem Motorola SURFboard jako posilovač?

Tipy

 • Kabelové modemy se používají pouze pro kabelové internetové služby. SURFboard nebude fungovat s DSL/širokopásmovým připojením.
 • Rychlost vašeho kabelového modemu SURFboard bude záviset na rychlosti vaší internetové služby.
 • Až budete s modemem hotovi, stiskněte tlačítko Standby v horní části nebo jej odpojte ze zásuvky, abyste šetřili elektřinu.

Otázky a odpovědi

Nezodpovězené otázky
 • Jak si změním heslo?
 • Jak nastavím modem Motorola SURFboard jako posilovač?

FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail