Jak odstranit čep závěsu dveří?

Chcete -li odstranit čep závěsu dveří, začněte tím, že se ujistíte, že máte kladivo, šroubovák a sadu na dělání nehtů nebo sadu hřebíků. Dále pode dveřmi podejte knihu, aby se vám při odepínání nepřevrhla. Poté pomocí kladiva zatlačte hřebík a nahoru pod čep, dokud se neuvolní. Jakmile je kolík několik centimetrů, můžete jej pomocí šroubováku vypáčit úplně nahoru. Kvůli stabilitě nejprve vyjměte spodní závěsy a poté horní. Pokud mají dveře trojitý závěs, nejprve odstraňte prostřední čep. Chcete -li získat další tipy od našeho recenzenta General Contracting, například jak vyměnit dveře, pokračujte ve čtení!

Chcete -li odstranit čep závěsu dveří
Chcete -li odstranit čep závěsu dveří, začněte tím, že se ujistíte, že máte kladivo, šroubovák a sadu na dělání nehtů nebo sadu hřebíků.

Vyjmutí dveří z jejich závěsu může být ošemetná věc, zvláště pokud jsou dveře po dlouhou dobu zavřené. Přestože obtížnost bude záviset na věku a celkovém stavu závěsu a čepu dveří, obvykle by mělo stačit vystrčení kladiva a klínu.

Metoda 1 ze 2: odstranění dveří

 1. 1
  Ujistěte se, že máte správné nástroje. Než vyjmete čepy závěsů, je dobré se ujistit, že máte s sebou všechny věci, které budete potřebovat. Nejdůležitější jsou kladivo a klín, razník na nehty nebo sada hřebíků k vyražení čepu a šroubovák, který jej dále vypáčí, jakmile je částečně vytažen.
  • Vyhněte se použití běžného hřebu k vyražení čepů závěsu. Je pravděpodobné, že se ohne.
 2. 2
  Podložte si knihu pod dveře za účelem podpory. Budete destabilizovat své dveře, takže je opravdu důležité, aby existovala nějaká podpora, která by zabránila jejich převrácení, zatímco jste uprostřed odepínání. Posuvné knihy pod prasklinou ve dveřích dají dveřím povrch, na který se můžete posadit, zatímco odstraníte kolíky.
  • Pokud máte připravenou další sadu rukou, druhá osoba může sloužit tomuto účelu tím, že drží dveře pevně, zatímco vy máte sklon k následujícímu kroku.
  Nejprve odstraňte prostřední čep
  Pokud mají dveře trojitý závěs, nejprve odstraňte prostřední čep.
 3. 3
  Zatlačte kolík nahoru ze závěsu dveří. Vezměte si kladivo a zarážku na nehty a jemně zatlačte kolík nahoru. Přiložte plochý konec hřebu k čepu a poklepejte na něj kladivem. Pokračujte v poklepávání nahoru a postupně zvyšujte sílu, dokud kolík nakonec nezapadne nahoru. To je lepší udělat s řadou menších tahů než s jednou velkou silou; příliš rychlý a drzý může vést k poškrábání nebo poškození čepu.
  • Pokud přetrvávají potíže s jeho postrkováním, použijte sprej s lubrikantem, jako je WD-40.
 4. 4
  Uvolněte kolík a vyjměte jej. Jakmile se špendlík uvolní o několik centimetrů nahoře, můžete jej pomocí starého šroubováku vypáčit dále. Klepnutím na závěs kladivem jej můžete uvolnit. Pokud to nefunguje, zkuste zatlačit kolík několika dalšími klepnutími z kladiva.
  • Kvůli stabilitě nejprve sejměte spodní závěs a poté horní. Pokud jsou dveře trojkloubové, vyjměte nejprve prostřední.
  • Někdo může doporučit použití dláta, ale nejlepší je použít k tomu levný plochý šroubovák. Je zde riziko, že dojde k jeho poškození, takže je nejlepší používat ten, který nestojím o už.
 5. 5
  Demontujte dveře. Jakmile jsou všechny kusy odstraněny, je čas sundat dveře. Buďte velmi opatrní, protože dveře mohou být velmi těžké. Důrazně doporučujeme, abyste svezli dva lidi. Pokud to musíte udělat sami, dbejte zvýšené opatrnosti, aby se to nepřevrhlo.
Dokud se čep alespoň trochu neprotíná se závěsem
Vyjměte je a lehce do nich vklepejte, dokud se čep alespoň trochu neprotíná se závěsem a dveřmi.

Metoda 2 ze 2: výměna dveří

 1. 1
  Mějte čepy závěsů po ruce. Zatímco nejtěžší část sundání dveří se stane na konci, pokud jde o jejich opětovné připevnění, na začátku je to mnohem jednodušší. Vzhledem k tomu, že udržovat neměnné dveře stabilní je ošemetná práce, je dobré mít čepy závěsů velmi blízko, aby se jejich uchopením strávilo co nejméně času. Jejich vložení do zadní kapsy vám usnadní jejich získání, když je budete potřebovat.
  • Nejjednodušší je mít někoho, kdo drží kolíky poblíž. Mohou vám je předat podle potřeby.
 2. 2
  Umístěte knihy podél spodní části dveřního oblouku. Pokud si vzpomenete, kolik knih jste potřebovali k vyplnění trhlin ve dveřích, než knihu sundáte, doporučujeme použít stejnou kombinaci znovu. V opačném případě možná budete muset udělat trochu pokusů a omylů, než najdete nadmořskou výšku, která pojme přirozenou trhlinu. Umístěte je ve spodní části oblouku pro správnou podporu.
 3. 3
  Umístěte dveře do závěsů. Dále budete chtít zvednout dveře a zavěsit je na místo závěsy. To je mnohem snazší provést se dvěma lidmi, s jedním na každé straně dveří. Zamykání dveří bude mnohem snazší, pokud máte knihy nebo plošinu, která kompenzuje prasklinu pod nimi.
  Posuvné knihy pod prasklinou ve dveřích dají dveřím povrch
  Posuvné knihy pod prasklinou ve dveřích dají dveřím povrch, na který se můžete posadit, zatímco odstraníte kolíky.
 4. 4
  Vyměňte čepy. Jakmile jsou dveře v relativním vyrovnání s panty, je načase zasunout kolíky dovnitř. Vyjměte je a lehce je poklepejte dovnitř, dokud se čep alespoň trochu neprotíná se závěsem a dveřmi. Abyste zmírnili obavy z gravitace, měli byste začít s horním kolíkem a poté se spodním. Pokud mají dveře, se kterými pracujete, střední pant, nechte je na konec.
  • Jakmile jsou čepy částečně v cestě, trochu je poklepejte kladivem a postupně zvyšujte úroveň síly, dokud není zcela uvnitř. Kolík by měl být plně zasunutý v závěsu.
 5. 5
  Klouby nastříkejte naolejovaným mazivem. Nyní, když jsou vaše dveře pěkně vyměněny, je načase jim dát konečnou úpravu. Dobrou věcí je dát mu příležitostný sprej s lubrikantem, jako je bílý tuk. WD-40 rychle schne. Tím zajistíte, že závěsy budou tiché a hladké.

Tipy

 • Použití průmyslového maziva, jako je WD-40, může pomoci uvolnit závěs, pokud máte potíže s jeho vystrčením.
 • Získání přítele na pomoc velmi usnadní odstranění dveří.

Varování

 • Při vyjímání dveří buďte velmi opatrní. Může být těžší, než byste čekali, přičemž nejtěžší jsou dveře se třemi závěsy. Bez podpory závěsů budou dveře ke správnému sundání vyžadovat spoustu ovládání.

Otázky a odpovědi

 • Vysouvají se čepy závěsu v mých nových dveřích. Co bych měl dělat?
  Pokuste se zatlačit kolíky dolů co nejvíce, s velkou dávkou síly.

Komentáře (2)

 • gerdaokeefe
  Nikdy by mě nenapadlo podepřít dveře knihami - rozhodně to pomohlo se stabilizací, protože mám velké dveře s plným jádrem. Také jsem ocenil, že jsem věděl, v jakém pořadí odstranit závěsy. Můj projekt byl úspěšný v tom, že jsem mohl odstranit dveře, abych mohl do místnosti dostat židli, která by se jinak nehodila. Děkuju!
 • jrolfson
  Pokud se zamknu v místnosti, může to pomoci.:)

Přečtěte si také:

Související články
 1. Jak vyčistit sprchovou hlavici?
 2. Jak odstranit vnitřní stěny?
 3. Jak nainstalovat posuvné dveře stodoly?
 4. Jak katifikovat svůj pokoj?
 5. Jak ozdobit tapetou?
 6. Jak prát vložku do sprchového závěsu?
Tento web používá cookies k analýze návštěvnosti a personalizaci reklam. Pokud stránky dál používáte, dáváte najevo, že s tím souhlasíte. Pro více informací navštivte naše Zásady ochrany osobních údajů.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail