Jak uvázat Yeezys?

Existuje několik skvělých způsobů, jak uvázat tkaničky Yeezy kromě pravidelného luku, který jste vázali už od školky. Tovární uzel můžete replikovat, jako by přišel v krabici. To je komplikovanější než běžný luk, ale vypadá to efektně a stačí ho jen jednou uvázat. Můžete také vytvořit smyčkový uzel, který vyžaduje trochu více úsilí, ale vypadá jedinečně a stylově. Nebo můžete jít na nevázaný vzhled tím, že rozepnete šňůrku z poslední sady očních děr, zasunete ji pod jazyk a necháte obě strany viset z posledních očních děr. Další tipy, včetně toho, jak krok za krokem svázat tovární uzel, čtěte dále!

Konec volné krajky pevně omotejte kolem smyčky
Konec volné krajky pevně omotejte kolem smyčky, kterou jste vytvořili druhým koncem krajky.

Nyní, když jste věnovali čas, úsilí a peníze, abyste dostali do rukou dvojici Yeezys, opravdu je chcete svázat stejným nudným způsobem, jakým vázáte boty už od školky? Místo toho dokončete svůj vzhled tím, že zkusíte něco trochu jiného. Můžete replikovat „tovární uzel“, který najdete při prvním vyjmutí bot z krabice, nebo jít s nenavázaným pohledem. Můžete také zvážit použití „smyčky“, která kombinuje prvky „továrního uzlu“ a klasického stylu „vázání uší“.

Metoda 1 ze 3: vázání továrního uzlu

 1. 1
  Šněrujte boty, abyste je mohli pohodlně nazouvat a vyzouvat. Udělejte tkaničky dostatečně těsné, aby boty zůstaly na nohou, ale dostatečně volné, abyste do nich mohli vklouznout a vystoupit, aniž byste tkaničky hodně upravovali, pokud vůbec. Tímto způsobem můžete tkaničky nechat zavázané místo toho, abyste uzel zavázali a rozepnuli při každém nošení obuvi.
  • V ideálním případě byste chtěli mít na každé straně poslední sady očních otvorů zavěšeno asi 15 až 20 cm přebytečných bot.
 2. 2
  Protáhněte přebytečné konce tkaniček společně nad botou. Špičky konců tkaničky sevřete mezi palec a ukazováček, zvedněte struny napnuté nad botou a druhým palcem a prvními dvěma prsty sevřete tkaničky těsně nad jazykem boty.
  • Tkaničky by měly být vedeny vedle sebe, nikoli překračovat jeden přes druhý.
 3. 3
  Omotejte tkaničky kolem prvních dvou prstů spodní ruky. Horní rukou obepněte natažené tkaničky kolem ukazováku a prostředníčku spodní ruky. Zabalte převis ve směru dolů a směrem ke špičce boty, pak zpět nahoru a kolem tam, kde obal začal.
  • Uvolněte obal tak, aby z něj bylo možné snadno vysunout prsty.
 4. 4
  Překřížte konce krajky přes obal a sevřete je pod palcem. Jakmile obepnete tkaničky úplně kolem prvních dvou prstů spodní části ruky, protáhněte zbývající konce krajky přes horní část omotané části krajky. Stiskněte konce krajky mezi horním kloubem palce a dolním kloubem ukazováčku.
  • Měli byste nechat volně viset asi 5,1-7,6 cm přebytečné tkaničky (na každém konci).
 5. 5
  Vypracujte prsty ze zábalu a vytvořte smyčku. Druhou rukou si pomozte ze dvou prstů omotat omotané tkaničky a nechte za sebou smyčku o průměru asi 2,5 cm. Palcem a ukazováčkem sevřete tkaničky, aby se smyčka nerozmotala.
 6. 6
  Přeložte přebytečné šněrování přes sebe a založte přeložený konec do smyčky. Volnou rukou přitiskněte špičky tkaničky k místu, kde se tkaničky vynoří ze smyčky, kterou jste vytvořili. Poté přilepte vytvořený záhyb do smyčky.
  • Zaveďte záhyb do smyčky zespodu, aby se vynořil ze smyčky směřující nahoru.
  • Špičky tkaniček držte mimo smyčku a pod ní. Přitiskněte je, aby zůstaly na svém místě.
 7. 7
  Utáhněte původní smyčku kolem záhybu, ze které se stane nová smyčka. Zatáhněte za špičky tkaniček a zatáhněte za původní smyčku, abyste smyčku kolem záhybu utáhli. Možná budete muset trochu zapracovat smyčku a tkaničky tam a zpět, aby se smyčka proměnila v poměrně těsný uzel kolem záhybu.
  • Jakmile původní smyčku omotáte kolem záhybu, trochu ji rozložte a vytvořte novou, menší smyčku nad uzlem, který jste vytvořili.
  • Tento vzhled „uzel se smyčkou trčící z vrcholu“ se velmi podobá, ne -li shoduje, uzlu, který najdete, když poprvé vyjmete Yeezys z krabice.
 8. 8
  Upravte tkaničky podle potřeby, abyste dokončili vzhled. Pokud je šněrování trochu volné mezi uzlem, který jste právě vytvořili, a horní sadou očních děr, můžete šněrování trochu povolit až dolů po botě, aby se věci vyrovnaly. Nebo, chcete -li, nechte šněrování nahoře volnější a níže pevněji. Přizpůsobte si vzhled!
  • Chcete -li tento uzel rozvázat, stačí zatáhnout za smyčku, aby se špičky tkaniček zvedly uzlem, a poté rozuzlení uzlu dokončit.
Stačí ho jen jednou uvázat
To je komplikovanější než běžný luk, ale vypadá to efektně a stačí ho jen jednou uvázat.

Metoda 2 ze 3: Výroba smyčky

 1. 1
  Vytvořte počáteční uzel, jako byste si normálně zavazovali boty. Překřížte jeden volný konec tkaničky přes druhý, poté vložte jeden krajkový konec do mezery pod křížem a vycouvejte. Pevně přitáhněte uzel k jazyku boty. Poté stočte jeden z krajek do vzpřímené smyčky jako jediné „zajíčkové ucho“.
  • Tento „smyčkový uzel“ je pěkným kompromisem mezi standardním tkaničkovým uzlem a „továrním uzlem“, do kterého jsou tkaničky vašich Yeezys uvázány, když je poprvé rozbalíte. Oprátkový uzel začíná stejným způsobem jako standardní tkaničkový uzel, ale nakonec vypadá spíše jako tovární uzel.
 2. 2
  Začněte vinutím konce volné krajky kolem vzpřímené smyčky, zhruba v polovině výšky. Zabalit volný konec krajky těsně kolem smyčky vytvořené s druhým koncem krajky. Zabalte ho přibližně ve středu původní smyčky.
  • Poté budete mít nad obalem smyčku, která je zhruba poloviční než původní smyčka.
 3. 3
  Udržujte vinutí pevně kolem původní smyčky a pracujte směrem dolů. Omotejte konec volné krajky kolem a kolem svislé smyčky a držte zábaly pevně, jak jdete. Pokračujte ve vinutí směrem dolů, dokud se u startovacího uzlu téměř nedostanete na základnu původní smyčky-ponechte dostatek místa na provlečení konce volné krajky mezi spodním obalem a startovacím uzlem.
  • Usilujte o to, abyste kolem vzpřímené smyčky získali alespoň 4 zábaly. Čím více ovinete smyčku, tím silnější bude váš smyčkový uzel.
 4. 4
  Protáhněte volný konec spodní mezerou. Přímo nad startovacím uzlem by měl být velmi malý otvor, těsně pod místem, kde volný konec začíná vybíhat podél vzpřímené smyčky a poté se kolem něj omotá zpět dolů. Zastrčte konec volné krajky do této mezery a protáhněte ji celou.
  • Volný konec však ještě příliš netahejte.
 5. 5
  Utáhněte uzel zatažením za volný konec a smyčku nad zábaly. Jednou rukou vlečte horní část obnažené části původní vzpřímené smyčky a volný konec, kterým druhou rukou protáhnete mezeru pod omotávkou.
  • Velikost horního očka nebo délku zbývajícího volného konce tkaničky můžete upravit tak, že je utáhnete, abyste získali požadovaný vzhled.
  • Chcete -li tento uzel rozvázat, zatáhněte volný konec zpět mezerou a vše odviňte.
Poté vložte jeden krajkový konec do mezery pod křížem
Překřížte jeden volný konec tkaničky přes druhý, poté vložte jeden krajkový konec do mezery pod křížem a vycouvejte.

Metoda 3 ze 3: jít s nevázaným pohledem

 1. 1
  Z poslední sady očních děr uvolněte přezku. Za předpokladu, že jsou vaše boty již šněrované, jednoduše protáhněte každý konec šněrování zpět horním otvorem pro oči na každé straně jazyka. Budete je překračovat pod jazykem boty a znovu je provlékat těmito otvory.
  • Pokud potřebujete nejprve šněrovat boty, máte na výběr z několika možností křížového šněrování a rovné krajky.
 2. 2
  Překřížte krajkové konce pod jazykem a nechte je navíc volné. Uložte konce krajky pod horní část jazyka a překřížte je jeden přes druhý. Místo toho, abyste je přitahovali těsně ke spodní části jazyka, je nechte volné, abyste měli na obou stranách jazyka jen několik volných palců/centimetrů krajky.
  • Zaměřte asi 7,6 až 10,2 cm volného šněrování na obou stranách.
 3. 3
  Dokončete šněrování poslední sadou očí. Protáhněte každý volný konec tkaničky očním otvorem na stejné straně. Nechte konce tkaniček volně viset z těchto posledních očních děr.
  • Překročení tkaniček pod jazykem zkracuje počet zavěšených bot na poslední sadě očních děr, takže je méně pravděpodobné, že zakopnete o své rozvázané boty!
  • Chcete -li na koncích trochu více či méně volného šněrování, uvolněte nebo utáhněte zkřížené šněrování pod jazykem podle potřeby.
  • Když si obujete botu, vaše noha udrží volně překřížené šněrování pod jazykem na místě.
 4. 4
  Místo toho boty šněrujte volně, jako velmi příležitostnou alternativu. S botami šněrovanými podle vámi preferovaného způsobu jednoduše uvolněte každou část šněrování, pracujte shora dolů. Sem tam proveďte pár vylepšení, dokud se každá část šněrování neuvolní poměrně rovnoměrně. Nechte tkaničku rozepnutou.
  • Zaměřte se na to, aby v každé horní oční dírce visela asi 6,4 cm volná tkanička.
  • Chovejte se k takto uvázaným botám spíše jako nazouváky volného střihu a nečekejte, že zůstanou na sobě, pokud začnete běhat!
Jak uvázat tkaničky Yeezy kromě pravidelného luku
Existuje několik skvělých způsobů, jak uvázat tkaničky Yeezy kromě pravidelného luku, který jste vázali už od školky.

Tipy

 • Pokud bota již není sešněrovaná, jednoduše provlékněte podprsenku tam a zpět očními otvory, abyste je provlékli klasickým křížovým vzorem. Případně můžete vyzkoušet jednu z několika metod pro vytváření rovných tkaniček, které jdou přímo napříč mezi každou sadou očních děr.
 • Pokud vše, co hledáte, je jednoduchý uzel, který udrží vaši botu, pokračujte a použijte klasický tkaničkový uzel, který jste se pravděpodobně naučili jako malé dítě. Pokud chcete svému vázání dodat trochu více vkusu, můžete zkusit chirurgický uzel, jednoruční uzel nebo jinou variantu klasického tkaničkového uzlu.
 • Spojte své Yeezys se stylovými outfity a udělejte s nimi další prohlášení. Zúžené džíny a grafická trička jsou párem schváleným společností Kanye s Yeezys, ale šortky a legíny mohou také fungovat.
 • Zatímco jste u toho, ujistěte se, že udržujete své Yeezys čisté!

Související články
 1. Jak uvázat kravský závěs?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail