Jak barvit dveře ze skleněných vláken?

Barvení dveří ze skleněných vláken je jednoduchý projekt
Barvení dveří ze skleněných vláken je jednoduchý projekt, který může každému průchodu přidat splash lákavé barvy.

Barvení dveří ze skleněných vláken je jednoduchý projekt, který může každému průchodu přidat splash lákavé barvy. Začněte tím, že sundáte dveře z jejich pantů a zbavíte je všech knoflíků, zámků a dalšího kování. Otřete dveře minerálními lihovinami, abyste odstranili veškeré nečistoty nebo špínu, poté naneste velké množství gelové skvrny a otírejte, dokud nedosáhnete požadované hloubky barvy. Jakmile je skvrna suchá, naneste na ochrannou čirou vrstvu, abyste utěsnili novou povrchovou úpravu a udržovali ji svěží po mnoho dalších let.

Část 1 ze 3: odstranění a odstranění dveří

 1. 1
  Sundejte dveře ze závěsů. Otevřete dostatečně dveře, aby byl zajištěn přístup k pantům. Pomocí kladiva poklepejte na čep závěsu ze spodní části a odložte jej stranou. Zvedněte dveře, dokud neuvolní závěsy, a poté je opatrně spusťte na podlahu.
  • Pokud máte potíže s demontáží dveří sami, může vám pomoci někdo jiný, aby vytáhl čep závěsu, zatímco jej budete odnímat ze závěsů nebo naopak.
  • Může být snazší potřísnit posuvné a výkyvné dveře, když jsou ještě namontované, kvůli nepříjemnostem při jejich sundávání.
 2. 2
  Umístěte dveře na vyvýšený povrch. Položte dveře na rovný pracovní stůl nebo řemeslný stůl nebo je umístěte mezi dva pily. Skvrna na vyšším povrchu vám po delší dobu ušetří kolena a záda v nepohodlí z ohýbání nebo shýbání.
  • Pokud je to možné, umístěte svůj pracovní prostor venku nebo v dobře větrané garáži nebo podobném prostoru, aby výpary ze skvrny nebyly silné.
 3. 3
  Vyjměte veškerý hardware ze dveří. Demontujte knoflík nebo rukojeť, desky závěsů, západky, zámky a jakékoli jiné přípravky, které by vám mohly při barvení překážet. Myšlenkou je odizolovat dveře na jeden kus, abyste mohli pracovat rychle a efektivně.
  • Většinu dveřního kování lze snadno odstranit pomocí šroubováku, ale může se hodit i jiné nářadí, jako je nastavitelný klíč, kleště a kladivo.
  • Dočasně uskladněte šrouby a jiné malé kousky do označených sáčků nebo sklenic, aby nedošlo ke ztrátě.
 4. 4
  Otřete dveře minerálními lihovinami. Nasát malé množství minerálních destilátů s čistým hadříkem nebo houbičkou a otřete celý povrch dveří seshora dolů, aby byla připravena přijmout novou povrchovou úpravu. Věnujte zvláštní pozornost oblastem, které vykazují známky silného nahromadění nebo změny barvy. Než přejdete k nanášení skvrn, nechte dveře úplně zaschnout - to by mělo trvat jen 2–3 minuty.
  • Důkladné setření odstraní všechny přetrvávající nečistoty, prach nebo špínu, které by mohly zabránit přilnutí nové vrstvy skvrn.
  • Můžete také použít základní univerzální čistič, pokud nemáte po ruce minerální lihoviny.
 5. 5
  Odstraňte stávající povrch ze starých dveří. Pokud obnovujete dveře, které byly dříve obarveny, bude nutné nejprve odstranit starý povrch. Můžete to udělat slathering s tenkou vrstvou chemického rozpouštědla, které bude pomalu zkapalnit zaschlou skvrnu. Nechejte rozpouštědlo 3–5 minut odstát a poté setřete všechny zbytky chemických zbytků pomocí jednorázového hadru.
  • Chemická rozpouštědla uvolňují škodlivé výpary, proto používejte respirátor nebo masku a pracujte na dobře větraném místě, abyste minimalizovali expozici.
  • Ne všechna rozpouštědla lze bezpečně použít na povrchy ze skleněných vláken. Než začnete s odstraňováním dveří, zkontrolujte pokyny výrobce na jejich webových stránkách nebo na telefonním čísle zákaznické podpory a zjistěte, které produkty doporučují.
Nezapomeňte namačkat opačnou stranu dveří
Jakmile je první strana suchá, nezapomeňte namačkat opačnou stranu dveří.

Část 2 ze 3: nanášení skvrny

 1. 1
  Vyberte gelovou skvrnu v požadované barvě. Na rozdíl od dřeva a jiných materiálů by povrchy ze skleněných vláken měly být vždy obarveny gelovými produkty na bázi oleje. Gelové skvrny jsou silnější a krémovější než jiné typy skvrn, což jim umožňuje lépe přilnout k hladkým syntetickým materiálům a dává jim odvážný a jednotný vzhled.
  • Hledejte gelové skvrny v uličce bolesti v místním centru pro zlepšení domácnosti nebo v železářství.
  • Gelové skvrny jsou k dispozici v různých odstínech. To vám umožní simulovat vzhled různých druhů dřeva.
 2. 2
  Na vnitřní panely dveří naneste velké množství skvrn. Slather na skvrnu pomocí 2 palce (5,1 cm) pěnového kartáče. Začněte se zvýšenými a zapuštěnými částmi ve středu dveří. Ujistěte se, že jste skvrnu zapracovali hluboko do vzoru imitace zrna nebo do jakéhokoli jiného texturního detailu.
  • Při práci s mořidly vždy noste rukavice. Nejen, že udržují vaše ruce čisté, ale také vám brání v přenosu olejů na pokožce ke dveřím.
  • Než začnete, zajistěte, aby skvrna měla konzistentní strukturu.
 3. 3
  Odstraňte přebytečnou skvrnu pomocí čistého hadru. Po nanesení skvrny na malou část dveří se vraťte přes oblast a zvedněte část ještě mokrého povrchu. Všimnete si, že barva se postupně zesvětluje. To, co zbylo, se usadí do drobných rýh ve tvarovaném dřevěném zrnu a uschne do plné barvy.
  • Někteří malíři dávají přednost dalšímu průchodu čistým štětcem, aby zachytili přebytečnou skvrnu, než aby použili samostatný hadr.
 4. 4
  Pokračujte v kartáčování a otírání, dokud nedosáhnete požadovaného odstínu. Povrchová úprava bude mít při každé aplikaci mírně tmavší tón. Může trvat několik vrstev, než vaše dveře vypadají tak, jak chcete.
  • Abyste dosáhli co nejkonzistentnější povrchové úpravy, namořte celé dveře a podle potřeby proveďte následné nátěry, místo aby se soustředily pouze na jednu sekci.
  • Většina výrobců gelových skvrn doporučila použít celkem maximálně 2 nebo 3 vrstvy. Nanesení příliš silné skvrny může omezit její schopnost zcela zaschnout.
 5. 5
  Postupujte k vnějším částem dveří. Po dokončení barvení vnitřních panelů přejděte do odlehlých oblastí, včetně okolních drážek a plochých částí nahoře, dole a po stranách. Nejvzdálenější okraje dveří (části, které se při zavření opírají o zárubní) si nechejte na poslední chvíli.
  • Pomocí samostatného štětce s měkkými štětinami vymažte kontrastní pruhy nebo čárky mezi vnitřní a vnější částí dveří, dokud je skvrna stále mokrá.
 6. 6
  Nechte skvrnu zaschnout po dobu 12-24 hodin. Většina gelových skvrn trvá asi půl dne, než úplně vyschnou. Přesné doby schnutí se však budou lišit v závislosti na použitém množství skvrn, velikosti dokončovaných dveří a konkrétních podmínkách prostředí.
  • Někdy po prvních 24 hodinách proveďte dotykový test na nenápadné části dveří. Pokud se cítí laskavý, potřebuje to trochu déle.
  • Jakmile je první strana suchá, nezapomeňte namačkat opačnou stranu dveří.
Udržovali ji svěží po mnoho dalších let
Jakmile je skvrna suchá, naneste na ochrannou čirou vrstvu, abyste utěsnili novou povrchovou úpravu a udržovali ji svěží po mnoho dalších let.

Část 3 ze 3: Ochrana nové povrchové úpravy

 1. 1
  Naneste konečnou ochrannou čirou vrstvu. Jakmile jsou dveře zcela suché, potřete je vrstvou tekutého polyuretanu nebo podobného tmelu na vodní bázi. Naneste čirý nátěr stejným způsobem jako skvrnu, začněte s vnitřními panely a postupujte ven, až po okraje.
  • Průhledná srst uzavře čerstvou skvrnu, zachová její bohatou barvu a ochrání ji před prachem, špínou a poškozením.
  • Pokud moříte venkovní dveře, vyberte venkovní lak, který vydrží pravidelné vystavení slunečnímu záření, srážkám a extrémním teplotám.
  • Stejně jako při odstraňování a barvení dveří si natáhněte rukavice a ujistěte se, že máte respirátor nebo masku nebo pracujete v dobře větraném prostoru, abyste zabránili vdechování škodlivých výparů.
 2. 2
  Čirý nátěr nechte zaschnout po dobu 8 až 24 hodin. Je dobré nechat dveře přes noc uschnout, jen pro jistotu. Mezitím se vyhněte manipulaci s mokrým tmelem, protože by to mohlo zanechat šmouhy. Pokud chcete čirý nátěr otestovat, proveďte to na jednom z vnějších okrajů dveří, kde budou nedokonalosti méně viditelné.
  • Pokud je to možné, udržujte dveře v bezprašném prostředí, dokud schnou, abyste zabránili ulpívání unášených částic v čirém plášti.
  • Protože budete muset dveře obarvit a utěsnit po jedné straně, může celý proces dokončení trvat až 4–5 dní.
 3. 3
  Vyměňte kování dveří. Znovu připevněte všechny uvolněné knoflíky, závěsy, západky a zámky. Ty lze jednoduše vrátit tam, kam jdou, a přišroubovat je. Věnujte několik minut potvrzení, že každý kus je správně orientován a každý poslední šroub je pěkný a těsný. Vaše dveře budou nyní připraveny k opětovnému zavěšení.
  • To může být dobrá příležitost pro upgrade vašich svítidel, pokud plánujete renovaci celých dveří. Nakupujte kousky, které odpovídají konkrétnímu odstínu skvrny, kterou jste použili.
 4. 4
  Zavěste dveře zpět. Vyrovnejte poloviny závěsu na dveřích s těmi na zdi a před opětovným vložením čepů závěsu je spojte dohromady. Několikrát otevřete a zavřete dveře, abyste se ujistili, že se pohybují hladce. Pak se zastavte a obdivujte nový a vylepšený vzhled vašich dveří!

Tipy

 • Na rozdíl od jiných materiálů není obvykle nutné brousit sklolaminát před aplikací skvrn a jiných povrchových úprav.
 • Velmi jemná ocelová vlna (kvalita 0000) a malé množství minerálních lihovin mohou být užitečné při opravách chyb a příliš silně znečištěných sekcí vrat.
 • Zatímco barvení je relativně jednoduchý projekt, sebemenší nedokonalost v povrchové úpravě může být docela patrná. Pokud si nejste jisti svou schopností vykonávat práci sami, zvažte pronájem profesionálního malíře.
Namořte celé dveře
Abyste dosáhli co nejkonzistentnější povrchové úpravy, namořte celé dveře a podle potřeby proveďte následné nátěry, místo aby se soustředily pouze na jednu sekci.

Varování

 • Je možné, že podmínky prostředí, jako je vysoká vlhkost vzduchu a špatné proudění vzduchu, budou rušit zasychající skvrny. Pokud skvrna do 5 dnů nevyschla, často vám nezbývá než ji zbavit a začít znovu.

Věci, které budete potřebovat

 • Gelové skvrny
 • 2 palce (5,1 cm) pěnový kartáč
 • 2 palce (5,1 cm) štětec s měkkými štětinami (pro detaily)
 • Minerální prameny
 • Průhledný tmel
 • Kladivo
 • Šroubovák
 • Jednorázový hadřík nebo houba
 • Respirátor nebo maska na obličej
 • Robustní pracovní rukavice
 • Chemický odstraňovač nebo rozpouštědlo (volitelně)
 • Nastavitelný klíč, kleště a další nástroje (volitelné)

Přečtěte si také:

Související články
 1. Jak proklouznout steh?
 2. Jak vyrobit koš na toaletní papír?
 3. Jak vyčistit vinylovou desku lepidlem na dřevo?
 4. Jak aplikovat vinyl na zakřivené povrchy?
 5. Jak vyrobit sedací vak?
 6. Jak vyrobit protiskluzové kryty?
Tento web používá cookies k analýze návštěvnosti a personalizaci reklam. Pokud stránky dál používáte, dáváte najevo, že s tím souhlasíte. Pro více informací navštivte naše Zásady ochrany osobních údajů.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail